Rīga, 19.aug., LETA. Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītājs Edgars Bergholcs (AS) šodien, plkst.17.30 Baltegļu ielā 30 tiksies ar Imantas un Kleistu iedzīvotājiem, lai uzklausītu viņu viedokli par kapsētas izveidi šajā vietā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.
Bergholcs plāno ar iedzīvotājiem apspriest zemes vienības Baltegļu ielā 30 lokālplānojuma izstrādes gaitu un klātienē uzklausītu iedzīvotāju viedokli.
LETA jau ziņoja, ka blakus Lāčupes kapiem Rīgā plānots ierīkot privātu kapsētu, liecina sabiedriskajai apspriešanai nodotie materiāli.
SIA "Rīgas apbedīšanas dienests" rosināja izmaiņas lokālplānojumā zemes gabalam Baltegļu ielā 30, un Rīgas dome jūnijā nolēma nodot lokālplānojumu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai.
Lokālplānojuma kopējā teritorijas platība ir aptuveni 7,9 hektāri. Zemes gabals atrodas Rīgas Kleistu apkaimes dienvidrietumu pusē starp Lāčupes kapiem ziemeļos un Imantu-3 dienvidos.
Teritorija atrodas vienā no mazāk apdzīvotajām Rīgas apkaimēm, un tajā ir dabas un apstādījumu teritoriju pārsvars attiecībā pret apbūves teritorijām.
Lokālplānojumā noteikta dabas un apstādījumu teritorijas apakšzona, kas paredzēta kapsētu ierīkošanai un uzturēšanai.
Teritorijas dienvidrietumu daļā, kur ir augstākais grunstūdens līmenis, esot pieļaujama tikai sēru birzs un kolumbārija izveide, bet nav atļauti tradicionālie apbedījumi, kā arī atsevišķās daļās pieļaujama krematorija un morga apbūve.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "Rīgas apbedīšanas dienests" reģistrēts 2020.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Jegors Sokolovs.
"Rīgas apbedīšanas dienests" 2024.gadā strādāja ar 49 980 eiro apgrozījumu un 16 310 eiro peļņu.
Rīgas domes opozīcijas deputāte Jūlija Stepaņenko (SV/AJ) aģentūru LETA informēja, ka viņas partija savākusi 3187 iedzīvotāju parakstus pret krematorijas būvniecību. Parakstus plānots iesniegt Pilsētas attīstības departamentā.
Arī Pilsētas attīstības departamenta mājaslapā, kur publicēta informācija par lokālplānojumu, saņemtas negatīvas atsauksmes par ieceri minētajā vietā veidot kapsētu un krematoriju.
Bergholcs uzklausīs Imantas un Kleistu iedzīvotājus par kapsētas izveidi Baltegļu ielā
LETA 19.08.2025
Tiesa turpinās skatīt Bunkus slepkavības lietu
LETA 19.02.2026
Rīga, 19. febr., LETA. Rīgas apgabaltiesa šodien plkst. 13 turpinās skatīt maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības krimināllietu.
Paredzēts, ka tiesa šodien lems par aculieciniekiem, kurus aicināt uz nākamo tiesas sēdi.
Iepriekš zi
...
Daugavpils dome lems par zobārstniecības poliklīnikas un bērnu veselības centra apvienošanu
LETA 19.02.2026
Rīga, 19. febr., LETA. Šodien plkst. 14 Daugavpils domes sēdē deputāti izskatīs lēmumprojektu par pašvaldībai piederošo kapitālsabiedrību SIA "Daugavpils zobārstniecības poliklīnika" un SIA "Daugavpils bērnu veselības centrs" reorganizācijas procesa
...
"Talsu autotransports" atcēlis desmit autobusu reisus Jelgavas virzienā
LETA 19.02.2026
Rīga, 19. febr., LETA. Šoferu trūkuma dēļ AS "Talsu autotransports" šodien ir atcēlusi kopumā desmit autobusu reisus Jelgavas virzienā, liecina informācija Autotransporta direkcijas mājaslapā.
"Talsu autotransports" šodien atcēlis reisu maršrutā Jel
...