Rīga, 23.jūl., LETA. Informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmu programmēšanas uzņēmuma SIA "Codex" apgrozījums pagājušajā gadā bija 6,733 miljoni eiro, kas ir par 8,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 16,7% - līdz 1,506 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
"Codex" valdes priekšsēdētājs Uldis Semeiks aģentūrai LETA norādīja, ka finanšu rādītāju pieaugumu galvenokārt veicinājuši vairāki apjomīgi un tehnoloģiski sarežģīti ilgtermiņa projekti valsts sektorā.
Pēdējos gados īstenotie projekti veicinājuši Latvijas un Eiropas Savienības (ES) normatīvu ieviešanu, darba procesu automatizēšanu un vienkāršošanu, datu strukturēšanu un sakārtošanu, jaunu risinājumu ieviešanu, esošo risinājumu modernizāciju. Galvenokārt projekti saistīti ar iekšējās un ārējās drošības, vides, veselības, finanšu un nodokļu, transporta, īpašumu, sociālās apdrošināšanas un daudzu citu jomu tehnoloģisko attīstību.
Papildus darbam ar valsts sektoru, "Codex" attīsta projektus arī biznesa segmentā - datu analītikas un mākslīgā intelekta (MI) risinājumos.
"Codex" tuvākajā laikā plāno paplašināt pozīcijas Lietuvā un Igaunijā, kur jau līdz šim sniegti risinājumu piedāvājumi, pagaidām gan realizēti nelieli projekti. Eksporta plāni Baltijas valstīs ir tieši biznesa inteliģences un MI jomā.
Semeiks norāda, ka uzņēmumiem un valsts iestādēm Baltijā ir nepieciešami ātri, precīzi un reāllaikā pieejami dati - sākot ar datu avotiem, beidzot ar atskaitēm un prognozēm.
Vienlaikus "Codex" ir iesaistījies arī zinātniskā sadarbībā ar Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūtu, piesaistot finansējumu no ES Atveseļošanās fonda. Sadarbība paredz pētīt, kā gudri un efektīvi pielietot kvantu šifrēšanas tehnoloģijas, ko izmantot, piemēram, valsts aizsardzības nozarē.
"Codex" apgrozījums 2023.gadā bija 6,23 miljoni eiro, kas ir par 39% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 41,4% - līdz 1,291 miljonam eiro.
Uzņēmums reģistrēts 2018.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. Kompānijas nosaukums līdz 2020.gada jūlija beigām bija "Datakom Software". Kompānijas kapitālā 90% pieder SIA "Datlex", kuras vienīgais īpašnieks ir Semeiks, bet 10% kapitāldaļu īpašnieks ir Vladimirs Dagenvalds.
IT uzņēmuma "Codex" apgrozījums pērn pieaudzis par 8,1%
LETA 23.07.2025
Savākti 10 000 parakstu pret Latgales koncertzāles "Gors" nodošanu privātam nomniekam
LETA 30.12.2025
Rīga, 30. dec., LETA. Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti vairāk nekā 10 000 parakstu pret SIA "Austrumlatvijas koncertzāles" jeb Latgales koncertzāles "Gors" nodošanu privātam nomniekam.
Iniciatīvā, kuras autore ir Regita Zeiļa, n
...
Atlaista "Gora" vadītāja Zirniņa
LETA 30.12.2025
Rīga, 30. dec., LETA. Pamatojot lēmumu ar uzticības zaudēšanu, otrdien atlaista SIA "Austrumlatvijas koncertzāle" valdes locekle jeb Latgales koncertzāles "Gors" vadītāja Diāna Zirniņa.
Kā aģentūra LETA uzzināja Rēzeknes pašvaldībā, otrdien notika p
...
papildināta - Rēzeknes pašvaldība lemj atlaist "Gora" vadītāju Zirniņu; no valsts puses vērtēs lēmuma likumību
LETA 30.12.2025
(Pievienots kultūras ministres Agneses Lāces komentārs 10. līdz 13. rindkopā.)
Rīga, 30. dec., LETA. Pamatojot lēmumu ar uzticības zaudēšanu, otrdien atlaista SIA "Austrumlatvijas koncertzāle" valdes locekle jeb Latgales koncertzāles "Gors" vadītāja
...