Rīga, 22.jūl., LETA. Vēja parku attīstītājs SIA "Vindr Latvia" šodien plkst.17 Kuldīgas novada Vārmes sporta hallē rīkos sabiedrisko apspriešanu par vēja parku "Ošenieki", liecina informācija Enerģētikas un vides aģentūras (EVA) mājaslapā.
Jaunlutriņu pagastā un Kuldīgas novada Vārmes pagastā plāno būvēt vēja parku "Ošenieki". Vēja parkā "Ošenieki" plānots uzstādīt līdz 18 vēja elektrostacijas (VES), kuru kopējā jauda varētu sasniegt apmērām 144 megavatus (MW). Uzstādāmo VES modelis un tā tehniskie raksturlielumi šobrīd nav noteikti.
VES novietojums un skaits, kā arī vēja parka infrastruktūras tehniskie risinājumi un saražotās elektroenerģijas uzkrāšanas sistēmu tehnoloģijas tiks precizētas ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) procesa gaitā. Saražotā elektroenerģija tiks nodota pārvades tīklā, izmantojot esošo augstsprieguma elektropārvades kabeļu līniju. Pieslēguma nodrošināšanai tiks izbūvētas jaunas apakšstacijas, kuru novietojums tiks izvērtēts IVN ziņojuma izstrādes procesā.
Rakstiskus priekšlikumus par paredzēto darbību var iesniegt EVA līdz 1.augustam.
Jau ziņots, ka atjaunojamās enerģijas uzņēmums "Vindr" vēja parkos Latvijā plāno investēt līdz 600 miljoniem eiro. Kopējā enerģijas ražošanas jauda visos "Vindr" vēja parkos Latvijā pārsniegs 600 MW.
"Vindr" ir atjaunojamās enerģijas projektu attīstītājs, kas īsteno 72 saules un vēja enerģijas projektus četrās valstīs - Latvijā, Igaunijā, Norvēģijā un Zviedrijā. Latvijā "Vindr" attīsta vēja un saules enerģijas parkus ar 1,2 GW kopējo kapacitāti.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Vindr Latvia" 2024.gadā ieņēmumus no pamatdarbības neguva un cieta zaudējumus 329 630 eiro apmērā.
"Vindr Latvia" reģistrēta 2023.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3780 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Norvēģijā reģistrētā kompānija "Vindr".
Vārmē notiks sākotnējā sabiedriskā apspriešana par vēja parku "Ošenieki"
LETA 22.07.2025
Pašapkalpošanās veļas mazgātavas uzņēmums "Laundromat LV" šogad plāno atvērt 15-20 jaunas pakalpojuma sniegšanas vietas
LETA 30.01.2026
Rīga, 30. janv., LETA. Pašapkalpošanās veļas mazgātavas uzņēmums SIA "Laundromat LV" šogad Latvijā plāno atvērt 15-20 jaunas pakalpojuma sniegšanas vietas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Tuvākajā laikā plānots atvērt mazgātavu tirdzniecības centr
...
"Ingka Investments" iegādājusies vairāk nekā 135 000 hektāru meža zemes Latvijā un gandrīz 18 000 hektāru Igaunijā
LETA 30.01.2026
Rīga, 30. janv., LETA. "IKEA" lielākā veikalu operatora "Ingka Group" investīciju struktūrvienība "Ingka Investments" ir pabeigusi darījumu ar Zviedrijas mežu īpašnieku asociāciju "Sodra" par vairāk nekā 135 000 hektāru meža zemes iegādi Latvijā un g
...
"Prāta vētra" Jelgavai kompensē izdevumus par koncerta un lietavu dēļ sabojātā zāliena atjaunošanu
LETA 30.01.2026
Rīga, 30. janv., LETA. Grupa "Prāta vētra" Jelgavas pašvaldībai kompensējusi izdevumus par koncerta un lietavu dēļ sabojātā zāliena atjaunošanu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Pērnā gada jūlijā grupa savu koncerttūri tradicionāli atklāja savā d
...