Rīga, 19.maijs, LETA. Būvfirma "Abora" pagājušajā finanšu gadā no 2023.gada 1.novembra līdz 2024.gada 31.oktobrim strādāja ar 6,554 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 3,6 reizes mazāks nekā iepriekšējā finanšu gadā, kā arī uzņēmums cieta 1,031 miljona eiro zaudējumus pretstatā gadu iepriekš gūtajai peļņai, liecina "Firmas.lv" informācija.
Gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2021.gadā Konkurences padome būvnieku karteļa lietā pieņēma lēmumu "Par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu", kurā "Abora" noteikts naudas sods. LETA iepriekš ziņoja, ka "Aborai" piemērots naudas sods 1 115 910 eiro apmērā.
Uzņēmuma vadība iesniedza tiesā sūdzību lēmuma apstrīdēšanai. 2024.gada 25.janvārī Administratīvā apgabaltiesā pieņēma spriedumu atstāt spēkā Konkurences padomes lēmumu, sakarā ar ko Augstākās tiesas Senātā ir iesniegta kasācijas sūdzība.
Pfinanšu gada beigās "Aborai" beidzās visi iepriekš noslēgtie būvniecības līgumi, un, kamēr nav Augstākās tiesas Senāta lēmuma, uzņēmums apturējis pamatdarbību, jo nav iespēju ar to nodarboties.
Uzņēmuma vadība uzskata, ka pastāv būtiska nenoteiktība turpināt sabiedrības saimniecisko darbību.
Finanšu gadā, kas ilga no 2022.gada 1.novembra līdz 2023.gada 31.oktobrim, "Abora" strādāja ar 23,786 miljonu eiro apgrozījumu un 204 011 eiro peļņu.
"Abora" reģistrēta 1994.gadā, tās pamatkapitāls ir 31 303 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir SIA "Tehnocentrs", kuras īpašnieks ir Juris Kravalis.
Būvfirmas "Abora" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā samazinājies 3,6 reizes
LETA 19.05.2025
Liepājas SEZ pārvalde izbūvē piebraucamo ceļu uz ostas 92. piestātni
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde sākusi piebraucamā ceļa izbūvi uz ostas 92. piestātni, kas tiek līdzfinansēta no Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda Rīcības programmas zivsaimniecības attīst
...
precizēta - Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie
LETA 25.03.2026
(Pirmajā rindkopā precizēts saslimušo skaits.)
Rīga, 25. marts, LETA. Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.
Kopumā šajā uzliesmojumā Latv
...
Staiceles pagasta saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 15 aitas
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Limbažu novada Staiceles pagastā zemnieku saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 14 jaunaitas un vienu teķi, aģentūrai LETA pastāstīja "Upesmārciemi" īpašnieks Toms Arnavs.
Vienlaikus zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS
...