Rīga, 8.maijs, LETA. Sāk ietekmes uz vidi novērtējumu koksnes biorafinēšanas rūpnīcas būvniecībai Valmieras Industriālajā parkā, aģentūru LETA informēja pašvaldības vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Brūvere.
Vakar Valmieras Kultūras centrā norisinājās klātienes sākotnējā sabiedriskā apspriešana par ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras sākšanu SIA "Fibenol Latvia" koksnes biorafinēšanas rūpnīcas būvniecībai Valmieras Industriālajā parkā.
Plašāk par uzņēmuma darbību un plānoto ražošanu pastāstīja Igaunijas biorafinēšanas uzņēmuma "Fibenol" meitas uzņēmuma SIA "Fibenol Latvia" valdes locekle Merili Palu. Viņa sanāksmes dalībniekus iepazīstināja ar produkciju, ko ražo, kādas tehnoloģijas izmanto, kāds ir plānotais ražošanas apjoms, kā arī kāds būs ūdens un elektrības patēriņš. Investīciju apjoms projektā sasniegs līdz 700 miljoniem eiro, un tas var radīt līdz 100 tiešajām un 600 netiešajām darba vietām.
Par ietekmes uz vidi novērtējuma procesu pastāstīja ziņojuma izstrādātājs - SIA "Estonian, Latvian & Lithuanian Environment" pārstāves. Prezentācijas laikā viņa iepazīstināja klātesošos ar jau paveiktajiem darbiem, kā arī turpmākajiem soļiem. Jau drīzumā tiks sākts darbs pie ietekmes uz vidi novērtējuma sagatavošanas.
Tajā plānots pētīt dažādus aspektus, kas noteikti likumdošanā, piemēram, trokšņa piesārņojums, gaisa piesārņojums, noslodze uz apkārtējo vidi un infrastruktūru, kā arī citi.
Klātesošos papildu interesēja ūdens un elektrības patēriņš, kas gaidāms, sākot ražošanas procesu. Tāpat arī nepieciešamais izejmateriālu apjoms un tā piegādes veidi, jo iedzīvotājus satrauc tuvāko ceļu noslodze. Ne mazāk svarīgs jautājums bija par tehnoloģiju un ražošanas procesu, tā drošību. Uz daļu no jautājumiem interesenti varēs saņemt atbildi pēc ietekmes uz vidi novērtējuma veikšanas, jo tieši šajā procedūrā konkrētie jautājumi tiks izskatīti un novērtēti.
Brūvere skaidro, ka ietekmes uz vidi novērtējuma procedūra var aizņemt līdz pat diviem gadiem, tās laikā tiks novērtēti dažādi riski uz apkārtējo vidi, dzīves kvalitāti, drošību un citiem standartiem.
Ietekmes uz vidi novērtējuma izstrādes procesā atkarībā no iesniegtajiem jautājumiem un iedzīvotāju intereses SIA "Fibenol Latvia" pārstāvji plāno atkārtoti tikties ar iedzīvotājiem.
Rakstiskus priekšlikumus un viedokļus par paredzēto darbību līdz 16.maijam var iesniegt Enerģētikas un vides aģentūrā, sūtot tos uz adresi Rūpniecības iela 23, Rīga, LV-1045, e-pasta adrese: "pasts@eva.gov.lv" tīmekļvietnē "eva.gov.lv".
Jau ziņots, ka "Fibenol" meitasuzņēmums SIA "Fibenol Latvia" veiks priekšizpētes darbus un ietekmes uz vides izpēti Valmieras industriālā parka otrās attīstības kārtas zemes vienībā ar 26 hektāru platību, lai noskaidrotu tās piemērotību iespējamās biorafinēšanas ražotnes būvniecībai.
Publiskās izsoles rezultātā pērn 27.augustā starp uzņēmumu un Valmieras novada pašvaldību tika noslēgts līgums, kas dod tiesības uzņēmumam sākt visus nepieciešamos sagatavošanās darbus būvniecības ieceres īstenošanai.
Latvijā plānotajai komerciāla mēroga biorafinēšanas ražotnei piešķirts valsts prioritāro investīciju projekta statuss un piekļuve paātrinātajiem iniciatīvas "zaļais koridors" pakalpojumiem. Projekts ir saņēmis Latvija valdības atbalstu, ko apliecina saprašanās memorands, kas parakstīts starp "Fibenol" un Ekonomikas, Finanšu, Zemkopības un Klimata un enerģētikas ministrijām un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).
"Fibenol Latvia" ir reģistrēts 2024.gada martā, un tā pamatkapitāls ir 200 000 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Igaunijas kompānija "Fibenol", liecina "Firmas.lv" informācija.
Valmieras industriālais parks ir 102 hektārus liela teritorija, kuru Valmieras novada pašvaldība attīsta vairākās kārtās.
Sāk ietekmes uz vidi novērtējumu koksnes biorafinēšanas rūpnīcas būvniecībai Valmieras Industriālajā parkā
LETA 08.05.2025
Biotehnoloģisko iekārtu ražotājs "Biosan" apgrozījums pērn audzis par 1%
LETA 02.06.2026
Rīga, 2. jūn., LETA. Biotehnoloģisko iekārtu ražotāja SIA "Biosan" pērn strādāja ar 11,722 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1% vairāk nekā 2024. gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās 3,9 reizes līdz 254 255 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
...
Augļkopības uzņēmuma "Very Berry" apgrozījums pērn pieaudzis par 18,8%
LETA 02.06.2026
Rīga, 2. jūn., LETA. Augļkopības uzņēmums SIA "Very Berry" pagājušajā gadā strādāja ar 2,067 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 18,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa samazinājās par 33,3% un bija 171 092 eiro, liecina informācija "Fir
...
Būvkonstrukciju ražotāja "Consolis Latvija" apgrozījums pērn audzis par 70,7%
LETA 02.06.2026
Rīga, 2. jūn., LETA. Būvkonstrukciju ražotājs SIA "Consolis Latvija" pērn strādāja ar 33,277 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 70,7% vairāk nekā 2024. gadā, kā arī guva 2,23 miljonu eiro peļņu pretstatā gadu iepriekš ciestajiem zaudējumiem, liecin
...