Rīga, 23.apr., LETA. Baltijas un Somijas reģiona enerģētikas kompānija "Elenger" investējusi 2,4 miljonus eiro jaunā saules elektrostacijā Olaines novadā, aģentūru LETA informēja "Elenger" pārstāvji.
Jaunās elektrostacijas kopējā jauda ir 4,9 megavatstundas (MWh), bet gadā plānots saražot 5,3 gigavatstundas (GWh) atjaunojamās elektroenerģijas.
No 7056 paneļiem sastāvošais saules parks izvietots deviņu hektāru platībā un nodrošinās videi draudzīgu elektroenerģiju aptuveni 2500 mājsaimniecībām. Jaunā elektrostacija jau ir pieslēgta AS "Sadales tīkls".
"Elenger" izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs Dāvis Skulte norāda, ka saules elektrostacija Olainē ir vēl viens nozīmīgs solis ceļā uz uzņēmuma mērķi - stiprināt atjaunojamās enerģijas portfeli Latvijā un Baltijas reģionā. Viņš skaidro, ka augošais pieprasījums pēc ilgtspējīgiem enerģijas risinājumiem mudina "Elenger" turpināt ieguldīt šāda veida projektos.
Saules elektrostacija Olainē ir otrais "Elenger" saules enerģijas projekts Latvijā - pērn tika atklāta elektrostacija Nīcā, kas šogad tiek papildināta ar elektroenerģijas uzkrāšanas sistēmu (BESS). Tāpat šogad "Elenger" īstenojusi arī pirmo komerciālo biometāna jeb zaļās gāzes darījumu Latvijā.
Jau vēstīts, ka "Elenger" apgrozījums 2023.gadā bija 85,188 miljoni eiro, kas ir par 23,4% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 25,9% un bija 3,87 miljoni eiro.
"Elenger" reģistrēta 2017.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānija pieder Igaunijā reģistrētajai "Elenger Grupp". Uzņēmuma galvenie piegādes partneri ir starptautiskās enerģētikas grupas "Vitol" un "Total", kā arī Norvēģijas izcelsmes kompānija "Equinor".
"Elenger" investējusi 2,4 miljonus eiro saules elektrostacijā Olaines novadā
LETA 23.04.2025
Atklās viesnīcu "Carillon Aparthotel" Vecrīgā
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Šodien plkst. 17.30 atklās SIA "AmberStone Hotels" grupas uzņēmuma SIA "Carillon Aparthotel" jauno viesnīcu Vecrīgā, aģentūru LETA informēja viesnīcas pārstāvji.
Jaunās apartamentu viesnīcas būvniecībā un rekonstrukcijā Vecrīg
...
Tiesa turpinās skatīt lietu par krāpšanos austrumu robežas izbūvē
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Kurzemes rajona tiesa šodien plkst. 10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā par krāpšanu austrumu robežas izbūvē apsūdzētas vairākas personas, tostarp būvuzņēmējs Māris Peilāns, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Rīgas tiesas apg
...
"Lux Express Latvia" no maija beigām atjaunos ikdienas reisus uz Daugavpili
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Pasažieru komerciālo autopārvadājumu uzņēmums SIA "Lux Express Latvia" no maija beigām atjaunos ikdienas reisus uz Daugavpili, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Maršrutā Rīga-Daugavpils autobusi atsāks kursēt divas reizes dien
...