Rīga, 12.febr., LETA. Pašvaldības izpilddirektors Ivars Romānovs SIA "Bauskas novada komunālserviss" (BNKS) valdes locekļa amatā apstiprinājis nominācijas komisijas izraudzīto kandidātu, bijušo SIA "Daugavpils ūdens" vadītāju Ģirtu Kolendo, aģentūra LETA uzzināja Bauskas novada pašvaldībā.
Kapitālsabiedrības dalībnieku sapulcē nolemts uz pieciem gadiem noslēgt pilnvarojuma līgumu ar Kolendo par BNKS valdes locekļa pienākumu pildīšanu un noteikt atlīdzību 4500 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.
Vienlaikus pieņemts lēmums par Anda Kaspara atsaukšanu no pagaidu valdes locekļa amata.
Pašvaldībā skaidro, ka Kolendo uzkrājis ievērojamu pieredzi vadošos amatos, tai skaitā bijis valdes loceklis "Daugavpils ūdenī". Šī pieredze esot ļāvusi izprast pašvaldību kapitālsabiedrību pārvaldību, nodrošinot to darbības caurskatāmību, rentabilitāti un atbilstību sabiedrības vajadzībām.
Kolendo ir augstākā izglītība būvniecības inženierzinātnēs un maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā, kā arī papildus apgūtas zināšanas kvalitātes vadībā un ūdenssaimniecībā. Pašlaik viņš ir doktorantūras līmeņa students Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU). Viņš regulāri piedalās starptautiskos semināros un apmācībās, lai uzturētu zināšanas par nozares jaunākajiem risinājumiem un tehnoloģijām. Savas profesionālās darbības laikā viņš arī esot veiksmīgi īstenojis kvalitātes vadības sistēmas un izstrādājis stratēģijas infrastruktūras uzlabošanai.
Kolendo atzīst, ka BNKS darbību viņš redz kā būtisku faktoru reģiona ilgtspējīgai attīstībai. "Esmu pārliecināts, ka mana pieredze un zināšanas var būt vērtīgs ieguldījums uzņēmuma mērķu sasniegšanā, veicinot kvalitatīvu un efektīvu pakalpojumu sniegšanu novada iedzīvotājiem," pauž Kolendo.
Stājoties amatā, Kolendo atstājis līdz šim ieņemto pagaidu valdes locekļa amatu Jelgavas novada pašvaldības uzņēmumā SIA "Jelgavas novada KU". Viņam atļauts savienot BNKS valdes locekļa amatu ar būvuzrauga amatu SIA "Rīgas ota" un zinātniskā asistenta amatu RTU, ievērojot likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" nosacījumus.
Pašvaldības konkursā uz BNKS valdes locekļa amatu pieteicās desmit pretendenti.
Jau ziņots, ka 2024.gada oktobrī Romānovs, pārmetot neapmierinošu procesu vadību, pieņēma lēmumu par Dzintara Cāzera atsaukšanu no BNKS valdes priekšsēdētāja amata.
Romānovs apgalvoja, ka BNKS darbībā ir konstatētas vairākas problēmas, kuru dēļ uzņēmuma darbība 2024.gada otrajā un trešajā ceturksnī vērtējama kā neapmierinoša. Kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētājs Cāzers neesot piedāvājis risinājumus, kuri spētu nodrošināt uzņēmuma darbību tā, lai sniegtie pakalpojumi, klientu serviss un komunikācija gan ar pakalpojumu saņēmējiem, gan pašvaldību kā dibinātāju tiktu nodrošināta labā kvalitātē un kapitālsabiedrības darbību varētu vērtēt pozitīvi.
"Nepilnvērtīga komunikācija un neapmierinoša procesu vadība BNKS konstatēta gan atkritumu saimniecības un namu apsaimniekošanas, gan ūdenssaimniecības pakalpojumu jomā," norādīja Romānovs.
"Firmas.lv" dati liecina, ka novada komunālā uzņēmuma apgrozījums 2023.gadā ir bijis 4 761 944 eiro, uzņēmums cietis 642 681 eiro zaudējumus.
Par "Bauskas novada komunālservisa" vadītāju izvēlēts bijušais "Daugavpils ūdens" valdes loceklis Kolendo
LETA 12.02.2025
Minerālmēslu vairumtirgotāja "Uralchem Trading" peļņa pērn sasniegusi 23,053 miljonus eiro
LETA 03.06.2026
Rīga, 3. jūn., LETA. Minerālmēslu vairumtirgotājs SIA "Uralchem Trading", kura patiesais labuma guvējs ir sankcijām pakļautais Krievijas oligarhs Dmitrijs Mazepins, pagājušajā gadā strādāja ar 23,053 miljonu eiro peļņu pretēji zaudējumiem gadu ieprie
...
"Civinity mājas" apgrozījums pērn samazinājies par 6,8%
LETA 03.06.2026
Rīga, 3. jūn., LETA. Namu apsaimniekošanas uzņēmums AS "Civinity mājas" pagājušajā gadā strādāja ar 7,376 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,8% mazāk nekā 2024. gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās divas reizes - līdz 30 821 eiro, liecina "Firm
...
"Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" koncerna apgrozījums pērn samazinājies par 21,5%
LETA 03.06.2026
Rīga, 3. jūn., LETA. AS "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 18,75 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 21,5% mazāk nekā 2024. gadā, kā arī koncerns cieta 443 556 eiro zaudējumus pretstatā peļņai gadu iepriekš
...