Rīga, 28.nov., LETA. Dzērienu ražotājs SIA "Cido grupa" investējis 131 000 eiro saules paneļu sistēmas uzstādīšanā 1300 kvadrātmetru platībā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Saules paneļu sistēmas kopējā jauda ir 251 kilovats (kW), un realizētais projekts ir viena no uzņēmuma ilgtspējas stratēģijā plānotajām aktivitātēm un nodrošina daļu no kopējā uzņēmuma elektroenerģijas patēriņa.
Uz "Cido grupa" ražotnes jumta uzstādītā saules paneļu sistēmu kopumā veido 522 augstas efektivitātes saules paneļi un trīs invertori, tostarp divi ar 100 kW un viens ar 50 kW jaudu.
Uzņēmumā norāda, ka saules paneļu sistēma veidota tā, lai maksimāli palielinātu enerģijas ieguvi un nodrošinātu stabilu un uzticamu elektroapgādi uzņēmuma vajadzībām. Plānots, ka saules paneļu sistēma gada laikā saražos aptuveni 250 000 kilovatstundu (kWh) enerģijas.
"Cido grupa" valdes loceklis Marijus Valds Kirstuks norāda, ka nākamais uzņēmuma solis oglekļa dioksīda neitralitātes sasniegšanā ir apņemšanās atteikties no fosilā kurināmā un pāriešana uz granulu apkuri līdz nākamā gada beigām.
Uzņēmumā atzīmē, ka šādas apkures sistēmas uzstādīšana mazinās oglekļa dioksīda izmešus par 921 tonnu, kas ir līdzvērtīgi gandrīz 42 000 koku uzņemtajam ogļskābās gāzes daudzumam viena gada laikā.
Jau ziņots, ka "Cido grupa" pagājušajā gadā strādāja ar 85,918 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 4,6 reizes un bija 8,979 miljoni eiro.
Kompānija reģistrēta 1994.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1 117 054 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "Cido grupas" kapitālā 99,99% pieder Dānijas "Royal Unibrew".
"Cido grupa" investējusi 131 000 eiro saules paneļu sistēmas uzstādīšanā
LETA 28.11.2024
Minerālmēslu vairumtirgotāja "Uralchem Trading" peļņa pērn sasniegusi 23,053 miljonus eiro
LETA 03.06.2026
Rīga, 3. jūn., LETA. Minerālmēslu vairumtirgotājs SIA "Uralchem Trading", kura patiesais labuma guvējs ir sankcijām pakļautais Krievijas oligarhs Dmitrijs Mazepins, pagājušajā gadā strādāja ar 23,053 miljonu eiro peļņu pretēji zaudējumiem gadu ieprie
...
"Civinity mājas" apgrozījums pērn samazinājies par 6,8%
LETA 03.06.2026
Rīga, 3. jūn., LETA. Namu apsaimniekošanas uzņēmums AS "Civinity mājas" pagājušajā gadā strādāja ar 7,376 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,8% mazāk nekā 2024. gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās divas reizes - līdz 30 821 eiro, liecina "Firm
...
"Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" koncerna apgrozījums pērn samazinājies par 21,5%
LETA 03.06.2026
Rīga, 3. jūn., LETA. AS "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 18,75 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 21,5% mazāk nekā 2024. gadā, kā arī koncerns cieta 443 556 eiro zaudējumus pretstatā peļņai gadu iepriekš
...