Rīga, 24.nov., LETA. Dobelē nojaukta bijusī kara komisariāta ēka Brīvības ielā 1, aģentūra LETA uzzināja Dobeles novada pašvaldībā.
Lēmums par ēkas demontāžu pieņemts, jo ēka jau ilgstoši bija neapmierinošā vizuālajā un tehniskajā stāvoklī.
Pašvaldībā skaidro, ka starpstāvu un bēniņu pārsegums, kā arī jumta nesošās koka konstrukcijas izdegušas ugunsgrēkā, tās bija satrupējušas un sabrukušas aptuveni 75% apjomā. Arī jumta asbestcementa lokšņu segums bija sabrucis. Nenesošās ķieģeļa starpsienas un koka dēļu starpsienas arī cietušas ugunsgrēkā, satrunējušas un sabrukušas aptuveni 75% apjomā.
Tāpat ķieģeļu mūra konstrukcijās fiksētas novirzes no vertikalitātes, izgruvumi durvju ailu vietās, plaisas. Lou un durvju ailu aizpildījums ēkā ir sabrucis vai demontēts, satrunējis, benesošās starpsienas daudzviet sagruvušas.
Ēka atradās pirmsavārijas un avārijas stāvoklī, kopumā tā vairs neatbilda Būvniecības likuma būtiskajām būves prasībām. Vienlaikus tā tika novērtēta kā vidi degradējošs un cilvēku drošību apdraudošs objekts.
Darbus objektā veic SIA "Rotas" par gandrīz 19 000 eiro. Būvdarbu gaitā tiek veikta ne vien vidi degradējošās un bīstamās ēkas demontāža, bet arī sakaru kabeļa pārcelšana.
"Firmas.lv" dati liecina, ka labiekārtošanas uzņēmums "Rotas" pērn strādāja ar 2 368 827 eiro apgrozījumu un guva 204 159 eiro peļņu. Uzņēmuma īpašnieks ir Rihards Sležis.
Dobelē nojaukta bijusī kara komisariāta ēka
LETA 24.11.2024
"Douglas Latvia" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieaudzis par 11,3%
LETA 24.03.2026
Rīga, 24. marts, LETA. Parfimērijas un kosmētikas tirgotājs SIA "Douglas Latvia" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2024. gada 1. oktobra līdz 2025. gada 30. septembrim, strādāja ar 41,312 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,3% vairāk nekā gadu
...
Zvejniecības uzņēmuma "Baltreids" apgrozījums pērn pieaudzis par 18,5%
LETA 24.03.2026
Rīga, 24. marts, LETA. Zvejniecības uzņēmuma SIA "Baltreids" apgrozījums pagājušajā gadā bija 48,321 miljons eiro, kas ir par 18,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 2,1 reizi - līdz 15,122 miljoniem eiro, liecina informācija "F
...
Apsūdzētie teiks pēdējo vārdu "Rīgas kartes" krimināllietā
LETA 24.03.2026
Rīga, 24. marts, LETA. Šodien apsūdzētajiem plānots dot pēdējo vārdu tā dēvētajā "Rīgas kartes" krimināllietā, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas apgabaltiesā.
Krimināllietā par iespējamu naudas izkrāpšanu un atmazgāšanu apsūdzēti bijušie pašvaldības u
...