Rīga, 15.sept., LETA. Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis Rīgas pilsētas tiesai Latgales priekšpilsētā krimināllietu, kurā apsūdzētas trīs personas, no kurām viens ir Indijas pilsonis, par cilvēku tirdzniecību, kas izdarīta organizētā grupā, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.
Tiesas kalendārs liecina, ka pirmā tiesas sēde nozīmēta 2025.gada 12.februārī plkst.10 un lietā apsūdzēti Tatjana Čertova, Natālija Marčevska un Amārs Sings. "Firmas.lv" informācija liecina, ka Čertova ir patiesā labuma guvēja uzņēmumā "Amar Singh", kuram kopš 2024.gada aprīļa ir apturēta saimnieciskā darbība. Iepriekš uzņēmuma īpašniece bija Marčevska. Čertova ir arī patiesā labuma guvēja ēdināšanas biznesā strādājošā uzņēmumā "Namaste".
Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais Indijas pilsonis, kurš bija organizētās grupas izveidotājs un vadītājs, organizēja divu Indijas pilsoņu vervēšanu piespiedu darbam Latvijā.
Apsūdzētais cietušajiem piedāvāja strādāt par pavāriem kādā Indiešu restorānā Latvijā. Zinot cietušo grūtos materiālos apstākļus, izmantojot viltu, proti, apsūdzētais viņiem piedāvāja labas peļņas iespējas, solīja labus bezmaksas dzīves apstākļus un bezmaksas pārtiku, kā arī piedāvāja palīdzību vīzas nokārtošanā, viņš pieprasīja no cietušajiem samaksāt viņam 10 000 eiro.
Apsūdzētais arī organizēja uzņēmuma un Indiešu restorāna Latvijā atvēršanu, kur veikt savervēto personu darba ekspluatāciju.
Apsūdzētais Indijas pilsonis uzrunāja sev pazīstamu sievieti, pievienoties organizētajai grupai, piedāvājot viņai reģistrēt uzņēmumu un atvērt restorānu, kur savervētās personas pēc ierašanās Latvijā tiktu pakļautas darba ekspluatācijai, kam viņa piekrita un kļuva par organizētās grupas dalībnieci. Pēc laika organizētajai grupai pievienojās vēl viena sieviete, kura bija atbildīga par uzņēmuma juridiskajiem jautājumiem un grāmatvedību.
Apsūdzētie kārtoja visus nepieciešamos dokumentus un veica savervēto Indijas pilsoņu nokļūšanu no Indijas uz Latviju.
Kad savervētās personas ieradās Latvijā, apsūdzētie atņēma tām visus personu apliecinošos dokumentus un lika strādāt restorānā par pavāriem, kā arī lika uzkopt restorāna telpas.
Savervētās personas strādāja bez brīvdienām ne mazāk kā 16 stundas dienā, nesaņēma solīto darba algu un dzīvoja restorāna telpās bez iespējas ievērot minimālās higiēnas prasības.
Apsūdzētie draudēja, ka nepakļaušanās gadījumā viņi tiks aizsūtīti atpakaļ uz Indiju, draudēja ar fizisku izrēķināšanos, draudēja nogalināt, kā arī pakļāva viņus fiziskai ietekmēšanai, grūstot un raustot.
Prokuratūra norāda, ka, pateicoties veiksmīgai un ciešai savstarpējai sadarbībai ar Valsts darba inspekciju, kas veica pārbaudi restorānā un konstatēja rupjus pārkāpumus, biedrībai "Patvērums "Drošā māja"", kas ilgstoši sniedza palīdzību cietušajiem Indijas pilsoņiem, jo viņi nezināja nevienu svešvalodu, viņiem nebija iztikas līdzekļu un nebija, kur dzīvot, kā arī Valsts policijai, kas sekmīgi veica procesuālās darbības, kriminālprocess rezultējies ar minēto personu saukšanu pie kriminālatbildības.
Tā kā izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka pakļautā cilvēku tirdzniecība izdarīta juridiskas personas interesēs, tika sākts arī process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai.
Tiesās trīs personas par indiešu piespiedu nodarbināšanu
LETA 15.09.2024
"Piena partneru" apgrozījums pērn palielinājies par 17,2%
LETA 04.06.2026
Rīga, 4. jūn., LETA. SIA "Piena partneri" pagājušajā gadā strādāja ar 52,622 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 17,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 13,7% - līdz 424 893 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Kompā
...
"Užavas alus" apgrozījums pērn samazinājies par 0,9%
LETA 04.06.2026
Rīga, 4. jūn., LETA. Alus ražotājs SIA "Užavas alus" pagājušajā gadā strādāja ar 4,402 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,9% mazāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa palielinājās 4,4 reizes - līdz 328 989 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija
...
Loģistikas uzņēmuma "Rimi Logistics" apgrozījums pērn pieaudzis par 4,9%
LETA 04.06.2026
Rīga, 4. jūn., LETA. Loģistikas uzņēmuma SIA "Rimi Logistics" (iepriekš SIA "Havi Logistics") apgrozījums pagājušajā gadā bija 17,599 miljoni eiro, kas ir par 4,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 12,1% un bija 255 283 eiro
...