Rīga, 3.jūn., LETA. AS "UPB" holdingā ietilpstošais būvmateriālu un metāla būvkonstrukciju ražotājs SIA "RK Metāls" pagājušajā gadā strādāja ar 22,214 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 21,5% mazāk nekā 2022.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 14,8% bija 1,084 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn "RK Metāls" turpināja nodrošināt "UPB" holdinga pieprasījumu pēc metāla būvkonstrukcijām līdzīgā apjomā kā 2022.gadā. Paralēli tika meklēti un piesaistīti arī citi klienti metāla konstrukciju segmentā.
Turpinot mašīnbūves biznesa virziena attīstību, "RK Metāls" ir izdevies sasniegt gaidītos rezultātus un nostabilizēties mērķa tirgus segmentos, kā arī realizēt lielus projektus ar iekārtu piegādi uz tādām valstīm kā Lielbritānija, ASV un citām.
Lielākie projekti no "RK Metāls" saražotā būvkonstrukciju apjoma tika realizēti vietējā tirgū, kā, piemēram, Daugavas stadiona vieglatlētikas manēža un daudzdzīvokļu ēku komplekss Antonijas ielā, Rīgā. Tāpat tika saražotas un piegādātas konstrukcijas "UPB" eksporta projektos Zviedrijā, galvenokārt ofisa tipa vai sabiedriskās ēkas jaunbūvēm.
Pārskata gadā mašīnbūves jomā "RK Metāls" turpināja sadarbību ar esošajiem partneriem sērijveida pasūtījumu izpildē, ražojot dažādas iekārtu detaļas un komponentes. Ņemot vērā "RK Metāls" izvirzītos mērķus mašīnbūves biznesa virzienam, arī pārskata gadā tika veiktas jaunas investīcijas, palielinot ražošanas jaudu tehnoloģiskās iespējas. Sekmīgi tikušas arī realizētas iesāktās investīcijas nerūsējošā tērauda apstrādes jomā, kā arī palielināts apgrozījums šāda veida produkcijai.
Vadības ziņojumā teikts, ka 2023.gada neto apgrozījuma samazinājums skaidrojams ar globālu būvniecības tirgus apjoma kritumu, it sevišķi Skandināvijā. Ņemot vērā, ka "RK Metāls" lielāku resursu novirzījusi mašīnbūves biznesa attīstībai, kam ir augstāka rentabilitāte, tad pārskata gada rezultāts salīdzinājumā ar 2022.gadu ir uzlabojies no 3,3% uz 4,9%.
Šogad "RK Metāls" turpinās veikt uzturošās investīcijas, pēc iespējas papildus ieguldīs ražošanas iekārtu modernizācijā, tādējādi nodrošinot augstas kvalitātes produkciju.
"RK Metāls" 2022.gadā strādāja ar 28,284 miljonu eiro apgrozījumu un guva 943 731 eiro peļņu.
"RK Metāls" reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 99 600 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir "UPB". Uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Uldis Pīlēns, Māris Mors un Madara More.
"UPB" pamata darbības nozares ir būvkonstrukciju projektēšana, ražošana, būvuzņēmējdarbība, montāža, tirdzniecība un serviss. Holdingā ietilpst vairāk nekā 40 uzņēmumu un ražotņu, kas apvienotas patstāvīgi strādājošās uzņēmumu grupās, no kurām lielākās ir "MB Betons grupa", "RK Metāls grupa", "Aile grupa", "UPB Energy grupa" un "UPB Nams grupa".
Būvkonstrukciju ražotājas "RK Metāls" apgrozījums pērn samazinājies par 21,5%
LETA 03.06.2024
Pašapkalpošanās veļas mazgātavas uzņēmums "Laundromat LV" šogad plāno atvērt 15-20 jaunas pakalpojuma sniegšanas vietas
LETA 30.01.2026
Rīga, 30. janv., LETA. Pašapkalpošanās veļas mazgātavas uzņēmums SIA "Laundromat LV" šogad Latvijā plāno atvērt 15-20 jaunas pakalpojuma sniegšanas vietas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Tuvākajā laikā plānots atvērt mazgātavu tirdzniecības centr
...
"Ingka Investments" iegādājusies vairāk nekā 135 000 hektāru meža zemes Latvijā un gandrīz 18 000 hektāru Igaunijā
LETA 30.01.2026
Rīga, 30. janv., LETA. "IKEA" lielākā veikalu operatora "Ingka Group" investīciju struktūrvienība "Ingka Investments" ir pabeigusi darījumu ar Zviedrijas mežu īpašnieku asociāciju "Sodra" par vairāk nekā 135 000 hektāru meža zemes iegādi Latvijā un g
...
"Prāta vētra" Jelgavai kompensē izdevumus par koncerta un lietavu dēļ sabojātā zāliena atjaunošanu
LETA 30.01.2026
Rīga, 30. janv., LETA. Grupa "Prāta vētra" Jelgavas pašvaldībai kompensējusi izdevumus par koncerta un lietavu dēļ sabojātā zāliena atjaunošanu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Pērnā gada jūlijā grupa savu koncerttūri tradicionāli atklāja savā d
...