Rīga, 23.maijs, LETA. Līzinga kompānija "Luminor līzings" pērn strādāja ar 25,482 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 2,1 reizi vairāk nekā 2022.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 46,7% līdz 2,003 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka pērn mazāk noteiktā ekonomiskā vide, augstākas procentu likmes kopā ar saasinātiem ģeopolitiskajiem riskiem samazināja pieprasījumu dažās nozarēs, piemēram, būvniecībā un transportā, savukārt lauksaimniecības finansiālo stāvokli vājināja nelabvēlīgie laikapstākļi, kas samazināja ražu.
Vadības ziņojumā arī atzīmēts, ka pērn palielinājās pieprasījums pēc jaunām automašīnām, sasniedzot augstāko līmeni 16 gados.
Aizdevumi klientiem pērn pieauguši par 59,3 miljoniem eiro jeb 16%, no kuriem 32,4 miljoni eiro tika pievienoti no apvienošanas ar SIA "Luminor līzings Latvija". Kreditēšana uzņēmumiem pērn pieauga par 20%. Gada beigās aizdevumi klientiem veidoja 25% no kopējiem aktīviem.
Uzņēmuma vadība prognozē, ka pēc rekordaugsta sasnieguma 2023.gadā jauno automašīnu reģistrācijas būs zemākas, bet lauksaimniecības nozari ietekmēs ierobežotāks Eiropas Savienības finansējums, ko izsniedz Lauku atbalsta dienests.
"Luminor līzings" 2022.gadā strādāja ar 12,038 miljonu eiro apgrozījumu un guva 3,76 miljonu eiro peļņu.
"Luminor līzings" reģistrēta 1997.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 6 401 844 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Igaunijas "Luminor Bank".
"Luminor līzings" apgrozījums pērn audzis 2,1 reizi
LETA 23.05.2024
"Douglas Latvia" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieaudzis par 11,3%
LETA 24.03.2026
Rīga, 24. marts, LETA. Parfimērijas un kosmētikas tirgotājs SIA "Douglas Latvia" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2024. gada 1. oktobra līdz 2025. gada 30. septembrim, strādāja ar 41,312 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,3% vairāk nekā gadu
...
Zvejniecības uzņēmuma "Baltreids" apgrozījums pērn pieaudzis par 18,5%
LETA 24.03.2026
Rīga, 24. marts, LETA. Zvejniecības uzņēmuma SIA "Baltreids" apgrozījums pagājušajā gadā bija 48,321 miljons eiro, kas ir par 18,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 2,1 reizi - līdz 15,122 miljoniem eiro, liecina informācija "F
...
Apsūdzētie teiks pēdējo vārdu "Rīgas kartes" krimināllietā
LETA 24.03.2026
Rīga, 24. marts, LETA. Šodien apsūdzētajiem plānots dot pēdējo vārdu tā dēvētajā "Rīgas kartes" krimināllietā, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas apgabaltiesā.
Krimināllietā par iespējamu naudas izkrāpšanu un atmazgāšanu apsūdzēti bijušie pašvaldības u
...