Rīga, 26.marts, LETA. Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.13 turpinās skatīt krimināllietu, kurā uzņēmējs un viņam piederošās firmas tehniskais direktors apsūdzēti par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā 2019.gada novembrī no Finanšu ministrijas (FM) ēkas jumta nokrita un gāja bojā strādnieks, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Apsūdzētais uzņēmējs ir SIA "RK Līvi" vienīgais īpašnieks un valdes loceklis Kalvis Kliests, bet otrs apsūdzētais ir Guntis Leišavnieks.
Saskaņā ar apsūdzību, uzņēmuma vadītājs un tehniskais direktors nolēma nelegāli, nenoslēdzot darba līgumu, nodarbināt kādu vīrieti objektā Smilšu ielā 1 jumta seguma nomaiņas darbos, informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.
Darbinieks darba tiesisko attiecību slēpšanas nolūkā netika iepazīstināts ar informāciju par darba drošību, netika nodrošināts ar atbilstošiem individuālajiem un kolektīvajiem aizsardzības līdzekļiem darba veikšanai augstumā, norāda prokuratūrā.
Apsūdzētie savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzīst.
Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka "RK Līvi" 2022.gadā apgrozīja 35 000 eiro un cieta 21 618 eiro zaudējumus. Liktenīgajā 2019.gadā "RK Līvi" apgrozījums bija 190 000 eiro un gūta 10 810 eiro peļņa.
Jau ziņots, ka nelaime notika 2019.gada 8.novembrī.
Pēc VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pasūtījuma ministrijas ēkas jumta nomaiņas darbus veica personu apvienība "Delta Construction" un "SCM Latvia", kas "RK Līvi" bija piesaistījusi kā apakšuzņēmēju.
Saistībā ar strādnieka bojāeju VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpās no amata.
Traģēdijas dienā Valsts darba inspekcija paziņoja, ka jau iepriekš saņēmusi sūdzību par darba drošības noteikumu neievērošanu, strādājot uz FM jumta. Iepriekšējā nedēļā inspekcija bija saņēmusi ziņojumu par to, ka strādnieki, kuri strādā uz FM jumta, esot pieejamas drošības sistēmas, tomēr viņi tās neizmantojot. Inspekcija pārbaudi bijusi ieplānojusi 11.novembrī, tomēr "dzīve ieviesa savas korekcijas".
Krimināllietā vērtē strādnieka nokrišanu no FM ēkas jumta
LETA 26.03.2024
"OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu loģistikas terminālim "REX Terminal"
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. "OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu SIA "REX Terminal", kas pārvalda loģistikas termināli Rīgas lidostas teritorijā, ģentūrai LETA pavēstīja bankā.
Bankā min, ka 2021. gadā uzbūvētais terminālis, kura pla
...
Džina ražotājs "BBG Spirits" investējis vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Džina ražotājs SIA "BBG Spirits", kas strādā ar zīmolu "Hedonya", investējusi vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē un zīmola attīstībā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"BBG Spirits" skaidro, ka līdz vasarai plāno
...
Optiskās šķiedras ražotāja "Lightguide" apgrozījums pērn pieaudzis par 10,4%
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Optiskās šķiedras ražotājs SIA "Light Guide Optics International" ("Lightguide") pagājušajā gadā strādāja ar 62,923 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,4% vairāk nekā 2024. gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 8,7%
...