Rīga, 12.marts, LETA. Tirdzniecības centra "Domina Shopping" pircēju plūsma pērn ir palielinājusies par 11,7%, bet apgrozījums - par gandrīz 10%, intervijā aģentūrai LETA sacīja centra direktore Dina Bunce.
Pagājušajā gadā īpaši pieaudzis "Domina Shopping" apgrozījums mājas interjera precēm - par 30%, kā arī pakalpojumu sniegšanai un apģērbu tirdzniecībai.
Bunce arī uzskaitīja, ka 2023.gadā "Domina Shopping" atvērti 16 jauni veikali, kā arī pagājušais gads bijis viens no tiem, kad tirdzniecības centrā nav bijušas brīvas platības, proti, 99% telpu ir izīrētas.
Taujāta par inflācijas ietekmi uz tirdzniecības centru, "Domina Shopping" direktore norādīja, ka inflācija noteikti ir ietekmējusi pircēju paradumus, pircēji uz veikalu nāk retāk un iepērkas gudrāk, pieņemot rūpīgi pārdomātus lēmumus.
"To dzirdam arī no saviem darbiniekiem, nomniekiem: lai arī veikalus apmeklē daudz cilvēku un izrāda lielu interesi, iepērkas viņi mazāk," skaidroja Bunce. Viņa minēja, ka šāda tendence izteikti novērojama ziemas mēnešos, kad cilvēki saņem lielākus ikmēneša pakalpojumu rēķinus.
Neskatoties uz to, šī gada janvārī pircēju plūsma "Domina Shopping" pieaugusi gandrīz par 3%, sacīja Bunce.
Tirdzniecības centra direktore pauda, ka patlaban "Domina Shopping" vidēji dienā apmeklē 15 000-16 000 klientu, brīvdienās šis skaits palielinās, bet darba dienās ir mazāks.
"Tajā pašā laikā apgrozījums ir daudz lielāks nekā pirms pandēmijas. Cilvēki pēc pandēmijas uz tirdzniecības centriem nāk retāk, bet pērk vairāk, mērķtiecīgāk un pēc sarakstiem," atzina Bunce, vienlaikus paredzot, ka pircēju plūsma vairs neatgriezīsies līmenī, kāds tas bija pirms pandēmijas.
Jau ziņots, ka "Domina Shopping" pārvaldītājs ir SIA "Eften Domina". 2022.gadā "Eften Domina" strādāja ar 12,797 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 42,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 97,3% - līdz 3,011 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
"Eften Domina" reģistrēta 2016.gadā, un tās pamatkapitāls ir 5000 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Igaunijā reģistrētais "Eften Kinnisvarafond II".
Pilnu interviju lasiet LETA+: https://www.leta.lv/plus/E73FDAFA-C93E-4569-984C-D1973631D390/, kā arī "Nozare.lv": https://nozare.lv/comments/item/E73FDAFA-C93E-4569-984C-D1973631D390/
"Domina Shopping" apgrozījums pērn palielinājies par gandrīz 10%
LETA 12.03.2024
"Elsana" apgrozījums pērn audzis par 60,4%
LETA 05.08.2026
Rīga, 5. aug., LETA. Elektromontāžas un inženiertehnisko būvdarbu uzņēmums SIA "Elsana" pagājušajā gadā strādāja ar 32,998 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 60,4% vairāk nekā 2024. gadā, bet kompānijas peļņa pieauga 4,2 reizes un sasniedza 4,705 m
...
"Veselības centra 4" koncerna apgrozījums pērn pieaudzis par 3,4%
LETA 05.08.2026
Rīga, 5. aug., LETA. SIA "Veselības centrs 4" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 43,978 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa pieauga par 27,8% - līdz 5,65 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" i
...
Aviokompānijām paredzēto ēdienu ražotāja "Airo Catering Services Latvija" apgrozījums pērn samazinājies par 0,8%
LETA 05.08.2026
Rīga, 5. aug., LETA. Aviokompānijām paredzēto ēdienu ražotājs SIA "Airo Catering Services Latvija" pagājušajā gadā strādāja ar 18,692 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,8% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās 3,4 reizes - lī
...