Rīga, 12.okt., LETA. Šodien Ķekavas novadpētniecības muzejā tiks atklāta izstāde par kafijas dzeršanas kultūru "Mana rīta kafija...", aģentūru LETA informēja muzeja pārstāve Inga Paikena.
Izstāde tapusi sadarbībā ar novadā esošo uzņēmumu SIA "Löfbergs Baltic", kas esot Baltijas lielākā kafijas ražotne. Izstādē varēs iepazīt kafijas dzeršanas kultūru un aplūkot priekšmetus no muzeja krājuma, kā arī šī uzņēmuma vēsturi un attīstību.
Uzņēmums izveidots 1906.gadā, un tā dzimtene ir Zviedrijas pilsēta Kārlstade. Savulaik viens no firmas veidotājiem nolēma, ka vēlas to redzēt arī Baltijas tirgū, un tā tika iegādāta ražotne "Melnā kafija".
Mūsdienu straujais dzīves ritms kafijas dzeršanas kultūru esot devalvējis, jo karsto dzērienu tirgo uz ielas no kafijas aparāta, tas pieejams degvielas uzpildes stacijās.
Sadarbībā ar "Löfbergs" ražotni izstādē eksponēti kompānijas sākotnējie kafijas iepakojumi, krūzītes, reklāmas bukleti un citi materiāli, kuri speciāli sūtīti no Zviedrijas - uzņēmuma izcelsmes valsts, lai tos varētu parādīt muzeja apmeklētājiem.
Tāpat varēs uzzināt par kompānijas nākotnes perspektīvām. Izstādes laikā notiks arī kafijas degustēšana.
Izstāde "Mana rīta kafija..." Ķekavas novadpētniecības muzejā būs skatāma līdz 30.decembrim.
LETA jau ziņoja, ka kafijas ražošanas uzņēmums SIA "Lofbergs Baltic" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2021.gada 1.jūlija līdz 2022.gada 30.jūnijam, strādāja ar 14,029 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 30,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānija cieta 73 516 eiro zaudējumus pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".
Uzņēmums ir daļa no Zviedrijas ģimenes uzņēmuma "Anders Löfberg". Ķekavas novadā līdzās kafijas grauzdēšanas līnijai uzņēmumam ir arī kafijas kvalitātes laboratorija. Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Zviedrijas pilsonis Jans Mīkaels Lofbergs.
"Anders Löfberg" ir viens no lielākajiem ģimenes īpašumā esošajiem kafijas grauzdēšanas uzņēmumiem Ziemeļvalstīs. Uzņēmumu 1906.gadā nodibināja brāļi Anderss, Džons un Džozefs Lofbergi.
Ķekavas muzejā atklās izstādi par kafijas dzeršanas kultūru
LETA 12.10.2023
Krimināllietu par 300 000 eiro izkrāpšanu un legalizēšanu turpinās skatīt nākamgad
LETA 19.05.2026
Rīga, 19. maijs, LETA. Rīgas pilsētas tiesa šodien līdz nākamā gada 14. janvārim plkst. 10 pārcēla krimināllietas izskatīšanu pret uzņēmējiem par 300 000 eiro izkrāpšanu un šo naudas līdzekļu legalizēšanu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Prokuratūr
...
"Lux Express Latvia" apgrozījums pērn pieaudzis par 50%
LETA 19.05.2026
Rīga, 19. maijs, LETA. Starptautiskā pasažieru pārvadātāja SIA "Lux Express Latvia" apgrozījums pagājušajā gadā bija 5,676 miljoni eiro, kas ir par 50% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma zaudējumi samazinājās par 40,4% - līdz 211 231 eiro, lieci
...
Kokmateriālu tirgotāja "MCM Timbers" apgrozījums pērn palielinājies par 50%
LETA 19.05.2026
Rīga, 19. maijs, LETA. Kokmateriālu tirgotāja SIA "MCM Timbers" apgrozījums pagājušajā gadā bija 6,7 miljoni eiro, kas ir par 50% vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī kompānija guva 506 854 eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina informā
...