Rīga, 12.sept., LETA. Šodien sākas elektroniskā izsole, kurā ar 9280 eiro sākumcenu izsolīs valstij piederošos 10% SIA "Liepājas sērkociņi" kapitāldaļu, liecina SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" publiskotā informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
"Possessor" piedāvā iegādāties valstij piederošās 70 368 "Liepājas sērkociņu" kapitāldaļas, kas ir 9,99935% no kompānijas pamatkapitāla.
Izsole sāksies 12.septembrī un noslēgsies 12.oktobrī.
Jau vēstīts, ka iepriekšējā valstij piederošo "Liepājas sērkociņu" kapitāldaļu paketes izsole noslēdzās šogad 8.jūnijā. Par valstij piederošajām uzņēmuma kapitāldaļām netika veikts neviens solījums. Kapitāldaļu paketes izsoles sākumcena bija 11 601 eiro.
Pirms tam valstij piederošo "Liepājas sērkociņu" kapitāldaļu paketes izsole noslēdzās šogad 16.februārī. Par valstij piederošajām uzņēmuma kapitāldaļām netika veikts neviens solījums. Kapitāldaļu paketes izsoles sākumcena bija 14 501 eiro.
Savukārt 2022.gada decembrī "Possessor" piedāvāja "Liepājas sērkociņu" dalībniekiem izmantot pirmpirkuma tiesības, iegādājoties valstij piederošo kapitāldaļu paketi par 14 501 eiro.
Iepriekš, 2022.gada rudenī, valstij piederošos 10% "Liepājas sērkociņu" kapitāldaļu piedāvāja iegādāties par 18 226 eiro.
Pēc "Possessor" vēstītā, "Liepājas sērkociņu" kapitālā 88,9% pieder SIA "Rītava Holdings", kuras īpašnieki ir Rafails Deifts (90%) un Arnolds Koņevņikovs 10%, kamēr 1,1% pieder Zviedrijas "Svenska Tandsticksbolaget Forsaljningaktiebolag".
Kompānija "Liepājas sērkociņi" reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 703 726 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Pēdējos gadus kompānija ieņēmumus no pamatdarbības nav guvusi, kā arī strādājusi ar zaudējumiem, tostarp 2021.gadā kompānijas zaudējumi bija 42 875 eiro apmērā. Finanšu rezultāti par 2022.gadu pagaidām nav publiskoti.
Kurzemes apgabaltiesa 2003.gada 14.augustā pasludināja "Liepājas sērkociņus" par maksātnespējīgiem, bet kompānijas kreditori 2004.gada decembra beigās grozīja lēmumu par uzņēmuma maksātnespējas risinājumu un apstiprināja sanācijas plānu. Savukārt 2007.gadā Kurzemes apgabaltiesa nolēma izbeigt "Liepājas sērkociņu" maksātnespēju. Tiesa konstatēja, ka sanācijas plāna pasākumi ir izpildīti, parādu saistības nokārtotas un maksātnespējas process izbeidzams.
"Liepājas sērkociņu" pamatkapitāls ir 703 726 eiro apmērā, kuru veido 703 726 kapitāldaļas viena eiro nominālvērtībā.
Sākas valstij piederošo 10% "Liepājas sērkociņu" kapitāldaļu izsole
LETA 12.09.2023
Valsts prezidents: Rēzeknes koncertzālei "Gors" jāpaliek publiskā pārvaldībā
LETA 19.12.2025
Rīga, 19. dec., LETA. Rēzeknes koncertzāle "Gors" ir būtisks latviskās un latgaliskās identitātes centrs un tam ir jāpaliek publiskā pārvaldībā, sociālajos tīklos paudis Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Valsts prezidents akcentēja, ka šo jautājum
...
Likvidēs Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas padomi
LETA 19.12.2025
Rīga, 19. dec., LETA. Ventspils dome ir atbalstījusi SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" padomes likvidēšanu, liecina domes sēdes lēmums.
Patlaban uzņēmuma padomē strādā Igors Udodovs, Elīna Kroņkalne un Jānis Gardovskis.
Slimnīcas padome četru
...
Pēc iedzīvotāju sūdzībām veiktajā monitoringā gaisa kvalitāti Kalnciemā novērtē kā labu
LETA 19.12.2025
Rīga, 19. dec., LETA. Gaisa kvalitāte Kalnciemā ir laba, secināts monitoringā, kas veikts pēc iedzīvotāju sūdzībām, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldībā.
Saistībā ar iedzīvotāju sūdzībām par iespējamu gaisa kvalitātes pasliktināšanos K
...