Rīga, 27.apr., LETA. No šodienas akcijā "Nomet riepu atbildīgi!" privātpersonas četros šķirošanas punktos Rumbulā, Siguldā, Liepājā un Daugavpilī bez maksas varēs nodot nevajadzīgās un nolietotās auto riepas, aģentūru LETA informē akcijas rīkotāji.
Akcija notiks līdz 31.maijam SIA "Eco Baltia vide" un Siguldas pilsētas SIA "Jumis" riepu pieņemšanas punktos.
Akcijas laikā iedzīvotāji aicināti bez maksas nodot neierobežotu skaitu vieglo automašīnu riepu (bez diskiem). Vienlaikus akcijas laikā netiks pieņemtas traktoru un smago automašīnu riepas.
Akcijas rīkotāji vērš uzmanību, ka nolietotās auto riepas ir videi kaitīgie atkritumi un to novietošana neatļautās vietās ir sodāma rīcība, kā arī ir bīstama, jo var radīt ugunsdrošības un vides piesārņojuma riskus. Organizatori uzsver, ka riepas var pārstrādāt, radot jaunas preces un samazinot pirmreizējo dabas materiālu izmantošanu ražošanā.
LETA jau vēstīja, ka pērn akcijā "Nomet riepu atbildīgi!" pārstrādei nodotas 250 tonnas autoriepu. Kopumā mēneša laikā no 9.novembra līdz 9.decembrim Rumbulā tika savākti vairāk nekā 25 000 riepu.
Tāpat vēstīts, ka "Eco Baltia" pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 210,79 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 75,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa bija 25,47 miljoni eiro.
Grupas vadošie uzņēmumi ir AS "PET Baltija", SIA "Eco Baltia vide", "Latvijas zaļais punkts", SIA "Nordic Plast", Siguldas pilsētas SIA "Jumis", Čehijas "Tesil Fibres" un Lietuvas "Ecoservice".
"Eco Baltia" akcionāri, pēc kompānijā vēstītā, ir fonda "INVL Baltic Sea Growth Fund" meitassabiedrība Lietuvas "BSGF Salvus" (52,81%), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (30,51%) un uzņēmuma vadība (16,68%).
Tikmēr "Jumis" 2021.gadā strādāja ar 1,21 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 10,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka vairākkārt - līdz 6205 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Finanšu dati par 2022.gadu vēl nav publiskoti.
"Jumis" reģistrēts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 56 914 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Siguldas novada pašvaldība.
Akcijā "Nomet riepu atbildīgi!" četros šķirošanas punktos bez maksas varēs nodot nevajadzīgās un nolietotās auto riepas
LETA 27.04.2023
"OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu loģistikas terminālim "REX Terminal"
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. "OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu SIA "REX Terminal", kas pārvalda loģistikas termināli Rīgas lidostas teritorijā, ģentūrai LETA pavēstīja bankā.
Bankā min, ka 2021. gadā uzbūvētais terminālis, kura pla
...
Džina ražotājs "BBG Spirits" investējis vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Džina ražotājs SIA "BBG Spirits", kas strādā ar zīmolu "Hedonya", investējusi vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē un zīmola attīstībā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"BBG Spirits" skaidro, ka līdz vasarai plāno
...
Optiskās šķiedras ražotāja "Lightguide" apgrozījums pērn pieaudzis par 10,4%
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Optiskās šķiedras ražotājs SIA "Light Guide Optics International" ("Lightguide") pagājušajā gadā strādāja ar 62,923 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,4% vairāk nekā 2024. gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 8,7%
...