Rīga, 17.apr., LETA. Aizkrauklē maksa par siltumu no jūnija būs par 24% zemāks, paredz Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprinātie jaunie SIA "Aizkraukles siltums" siltumenerģijas tarifi.
Patlaban Aizkraukles pilsētā un pagastā apkurei piemēro tarifu 102,11 eiro par MWh, bet no 1.maija tas būs par 20,08% mazāks jeb 81,61 eiro par MWh.
"Aizkraukles siltuma" valdes loceklis Edgars Bricis informē, ka saistībā ar kurināmā - dabasgāzes un šķeldas - cenu samazinājumu nolemts no 1.jūnija siltumenerģijas piegādes tarifu vēl nedaudz samazināt - līdz 77,66 eiro par MWh, kas ir par gandrīz 24% mazāk nekā patlaban.
Jau ziņots, ka siltumenerģijas lietotāji līdz 30.aprīlim vēl turpina saņemt valsts atbalstu apkurei, kuru atrēķinot, aprīlī mājsaimniecībām maksa par apkuri ir 85,06 eiro par MWh. No 1.maija valsts atbalsts vairs netiks piemērots.
Pērn novembrī un decembrī "Aizkraukles siltums" siltumenerģijas gala tarifs sasniedza sezonas augstāko cenu - 159,19 eiro par MWh, bet no šī gada janvāra cena pakāpeniski tiek samazināta.
Pēc "firmas.lv" datiem, "Aizkraukles siltums" pieder Aizkraukles novada pašvaldībai. 2021.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 1,72 miljoni eiro, bet peļņa - 27 010 eiro. Dati par pērno gadu vēl nav pieejami.
Aizkrauklē siltuma tarifs no jūnija būs par 24% zemāks
LETA 17.04.2023
Asociācija pārmet "Rīgas siltumam" pārāk dārgas siltumenerģijas iepirkšanu; uzņēmums pārmetumus noraida
LETA 23.01.2026
Rīga, 23. janv., LETA. Rīgas ilgtspējīgas siltumapgādes asociācija pārmet AS "Rīgas siltums" pārāk dārgas siltumenerģijas iepirkšanu, bet "Rīgas siltums" pārmetumus noraida, skaidrojot, ka viss tiek darīts atbilstoši likumam un ikdienas izsolēs jebku
...
"Forevers": ĀCM uzliesmojumam "Vaiņodes bekons" novietnē nevajadzētu būtiski ietekmēt cūkgaļas pieejamību
LETA 23.01.2026
Rīga, 23. janv., LETA. Nav pamata uzskatīt, ka Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojums Dienvidkurzemes novada Vaiņodes pagastā SIA "Vaiņodes bekons" cūku novietnē ar vairāk nekā 22 000 mājas cūku būtiski ietekmēs cūkgaļas pieejamību Latvijas tirgū, jo t
...
"Vaiņodes bekona" novietnē likvidēs kopumā 22 262 cūkas
LETA 23.01.2026
Rīga, 23. janv., LETA. Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajā SIA "Vaiņodes bekons" cūku novietnē Dienvidkurzemes novada Vaiņodes pagastā likvidēs kopumā 22 262 cūkas, aģentūrai LETA pavēstīja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).
Dienests, veicot epid
...