Rīga, 24.janv., LETA. Jelgavā transporta satiksmei atvērts jaunbūvētais Platones tilts Bauskas ielā, kura būvniecība izmaksāja 2,2 miljonus eiro, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.
Tilta pār Platoni izbūve Bauskas ielā ir noslēgusies, un jaunais tilts pieņemts ekspluatācijā. Kopš 2022.gada novembra beigām to drīkstēja šķērsot gājēji un velosipēdisti, bet decembra nogalē tas atvērts arī autotransporta satiksmei, kas pagaidām var šķērsot tiltu tikai vienā virzienā - no centra uz Miera ielas pusi.
"Līdzšinējo tiltu pār Platoni Bauskas ielā izmantoja tikai gājēji, taču jaunais tilts ir paredzēts arī transportam. Šobrīd satiksme tiek organizēta tikai vienā virzienā, taču, tiklīdz tiks realizēts Bauskas ielas rekonstrukcijas projekts, izbūvējot atbilstošu infrastruktūru, lai nodrošinātu divvirzienu kustību ar nodalītu gājēju un velosipēdistu ceļu Bauskas ielā no Staļģenes ielas, tiks mainīta arī satiksmes kustība pār Platones tiltu," skaidro pašvaldības iestādes "Pilsētsaimniecība" satiksmes organizācijas inženieris Kārlis Krūkliņš, papildinot - lai nodrošinātu drošu pārvietošanos, Bauskas ielā pagaidām ir izvietoti vadstatņi, kas gājēju zonu atdala no brauktuves.
Tilta pārbūve Jelgavā, Bauskas ielā, tika sākta 2021.gada decembrī. Realizējot būvniecības ieceri, vecais gājēju tilts pār Platones upi demontēts un vietā izbūvēts jauns, tā pāreju veidojot pēc iespējas vecā tilta vietā. Jaunais tilts paredzēts autobraucējiem, velosipēdistiem un gājējiem.
Tiltam ir divas braukšanas joslas, katra četru metru platumā, un apvienots gājēju un velosipēdistu celiņš 2,5 metru platumā. Kopējais tilta platums ir 11,9 metri, garums - 44,5 metri. Ielu apgaismojums nodrošināts vienā tilta pusē gar ietvi, kā arī izbūvētas rezerves caurules elektronisko sakaru tīkliem.
Tiltu pār Platoni būvēja SIA "Tilts", būvuzraudzību nodrošināja SIA "Jurēvičs un partneri". Kopējās būvdarbu izmaksas, ieskaitot būvuzraudzību, autoruzraudzību un būvprojekta izmaiņu izstrādi, ir 2,2 miljoni eiro.
SIA "Tilts" reģistrēts 2003.gadā, tās pamatkapitāls 10,2 miljoni eiro, un uzņēmuma īpašnieki ir Sergejs Gridņevs un Artjoms Gridņevs, liecina "Firmas.lv" dati. Apgrozījums 2021.gadā bija 35,5 miljoni eiro, peļņa 700 025 eiro.
SIA "Jurēvičs un partneri" reģistrēts 2004.gadā, uzņēmuma īpašniece ir Marta Blūma, liecina "Firmas.lv" dati. Apgrozījums 2021.gadā bija 0,5 miljoni eiro, peļņa 116 779 eiro.
Jelgavā satiksmei atvērts par 2,2 miljoniem eiro tapušais Platones tilts Bauskas ielā
LETA 24.01.2023
Plānota darba grupas sēde par koncertzāles "Gors" nākotni
LETA 26.01.2026
Rīga, 26. janv., LETA. Pirmdien plānota darba grupas sēde par koncertzāles "Gors" nākotni, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.
Piektdien bija paredzēta otrā darba grupas sēde, taču Rēzeknes pašvaldība to pārcelta uz pirmdienu.
Kā aģentūrai LETA k
...
Blīdenes kultūras namā notiks sabiedriskā apspriešana par vēja parku "Purmaļi"
LETA 26.01.2026
Rīga, 26. janv., LETA. Šodien plkst. 18 Blīdenes kultūras namā notiks sabiedriskā apspriešana par vēja parku "Purmaļi", aģentūru LETA informēja Saldus novada pašvaldībā.
Vēja parku "Purmaļi" plānots būvēt Blīdenes un Zvārdes pagastos, uzstādot ne va
...
KP atļāvusi "Clean R" iegādāties reģionālo atkritumu apsaimniekotāju "Ķilupe"
LETA 26.01.2026
Rīga, 26. janv., LETA. Konkurences padome (KP) atļāvusi vides apsaimniekošanas uzņēmumam SIA "Clean R" iegūt vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār reģionālo atkritumu apsaimniekotāju SIA "Ķilupe", aģentūru LETA informēja KP.
Padome secinājusi, ka apv
...