Rīga, 4.janv., LETA. Rēzeknes slimnīca par 1,5 miljoniem eiro grasās pirkt vēl vienu kodolmagnētiskās rezonanses ierīci, liecina publikācija Iepirkumu uzraudzības biroja interneta vietnē.
Elektronisko iepirkumu sistēmā izsludināts iepirkums kodolmagnētiskās rezonanses ierīces piegādei, uzstādīšanai, apmācību nodrošināšanai, tehniskajai apkopei un uzturēšanai SIA "Rēzeknes slimnīca" vajadzībām. Pretendenti savus piedāvājumus var iesniegt līdz 3.februāra plkst.9.
Paredzētā līgumcena ir 1 553 299 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, 85% finansējuma būs no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, 9% - no valsts budžeta līdzekļiem un 6% - pašas slimnīcas.
Magnētiskās rezonanses (MR) izmeklējumus Rēzeknes slimnīcā veic jau tagad. Jauno kodolmagnētiskās rezonanses ierīci plānots uzstādīt papildus esošajai, lai varētu pacientiem piedāvāt vēl plašāku diagnostisko izmeklējumu klāstu, piemēram, vēdera, MR. Paredzams, ka tā būs jaunākās paaudzes iekārta ar īsāku izmeklējuma laiku un lielāku komfortu.
Magnētiskā rezonanse ir veselībai nekaitīgs, augstas izšķirtspējas un diagnostiskās precizitātes izmeklējums visām ķermeņa daļām, kurā nepielieto jonizējošo (rentgena) starojumu. Izmeklējuma laikā pacientam jāatrodas tunelī ar magnētisko lauku, tāpēc pacientiem ar bailēm no šaurām telpām jāinformē ārsts vai magnētiskās rezonanses darbinieki par šīm izjūtām, skaidro slimnīcā.
Kā LETA jau rakstīja, Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības uzņēmumam "Rēzeknes slimnīca" 2021.gadā par 45% kāpis apgrozījums, bet peļņa pieaugusi 2,4 reizes, salīdzinot 2020.gadu. Iegūto peļņu uzņēmums plāno novirzīt uzņēmuma attīstībai.
SIA "Rēzeknes slimnīca" pilnībā pieder Rēzeknes pilsētas pašvaldībai. 2021.gadā slimnīcas apgrozījums bija 45,94 miljoni eiro, bet peļņa 2,11 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" dati. Informācija par 2022.gadu vēl nav pieejama.
Rēzeknes slimnīca par pusotru miljonu eiro grasās pirkt vēl vienu kodolmagnētiskās rezonanses ierīci
LETA 04.01.2023
Atklās viesnīcu "Carillon Aparthotel" Vecrīgā
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Šodien plkst. 17.30 atklās SIA "AmberStone Hotels" grupas uzņēmuma SIA "Carillon Aparthotel" jauno viesnīcu Vecrīgā, aģentūru LETA informēja viesnīcas pārstāvji.
Jaunās apartamentu viesnīcas būvniecībā un rekonstrukcijā Vecrīg
...
Tiesa turpinās skatīt lietu par krāpšanos austrumu robežas izbūvē
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Kurzemes rajona tiesa šodien plkst. 10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā par krāpšanu austrumu robežas izbūvē apsūdzētas vairākas personas, tostarp būvuzņēmējs Māris Peilāns, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Rīgas tiesas apg
...
"Lux Express Latvia" no maija beigām atjaunos ikdienas reisus uz Daugavpili
LETA 21.05.2026
Rīga, 21. maijs, LETA. Pasažieru komerciālo autopārvadājumu uzņēmums SIA "Lux Express Latvia" no maija beigām atjaunos ikdienas reisus uz Daugavpili, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Maršrutā Rīga-Daugavpils autobusi atsāks kursēt divas reizes dien
...