Rīga, 12.dec., LETA. Enerģijas ražotāja SIA "Gren Latvija" ir izpildījusi darījumu slēgšanas nosacījumus un pabeigusi Gulbenes centralizētās siltumapgādes sistēmas operatora SIA "Bioeninvest" iegādes procesu, aģentūru LETA informēja "Gren Latvija" pārstāvji.
Uzņēmumā skaidro, ka darījums ir daļa no "Gren Latvija" zaļās izaugsmes stratēģijas īstenošanas Baltijas reģionā.
"Gren" biznesa vadītājs Latvijā Andris Vanags norāda, ka ilgtspējīga enerģijas ražošana un centralizētā siltumapgāde ir uzņēmumu pamatdarbība.
Uzņēmums kopš 2008.gada strādā Jelgavā, kur nodrošina savus klientus - vairāk nekā 16 000 jelgavnieku mājsaimniecības un 200 juridiskos klientus - iestādes, slimnīcas, skolas, bērnudārzus, uzņēmumus un arī lielu daļu no Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju augstskolas ēkām, ar ilgtspējīgu un konkurētspējīgu centralizēto siltumapgādi.
"Mūsu darbība Daugavpilī un Rīgā arī ir balstīta uz atjaunojamiem, vietējiem resursiem, kuriem mūsdienu ģeopolitiskajā vidē ir izšķiroša nozīme. Esam pārliecināti, ka mūsu zināšanas un starptautiskā pieredze nesīs pozitīvu attīstību arī Gulbenes pilsētai un mūsu klientiem," norāda Vanags.
"Gren" turpinās sniegt centralizētās siltumapgādes pakalpojumus Gulbenes iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Īpašumtiesību un zīmola maiņa uzņēmuma ikdienas darbā ar klientiem, sadarbības partneriem un citām iesaistītajām pusēm nekādas izmaiņas neienesīs, kā arī neietekmēs uzņēmuma līdzšinējo pakalpojumu vai produktu cenas.
Kā ziņots, Konkurences padome (KP) atļāva "Gren Latvija" iegādāties "Bioeninvest". KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.
"Gren Latvija" pamatdarbība ir siltumenerģijas ražošana Jelgavā, centralizētā siltumapgādes tīkla uzturēšana un pārvalde Jelgavas pilsētā, siltumenerģijas piegāde galalietotājiem Jelgavas pilsētā un citi saistīti pakalpojumi. "Gren Latvija" saistītās sabiedrības SIA "Lake Development", SIA "Gren Jelgava", SIA "Gren Daugavpils" un SIA "Gren Rīga" savu pamatdarbību veic Latvijas teritorijā.
"Lake Development", "Gren Jelgava", "Gren Daugavpils", "Gren Rīga" un "Bioeninvest" pamatdarbība pārklājas siltumenerģijas ražošanā, pārvadē un tirdzniecībā, elektroenerģijas ražošanā un tirdzniecībā, kā arī kurināmās šķeldas iepirkuma tirgū.
Kompānija "Gren Latvija" reģistrēta 2014.gadā, un tās pamatkapitāls ir 19,933 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 22,62 miljoni eiro, bet peļņa - 6,92 miljoni eiro. "Gren Latvija" pieder Nīderlandes "Gren Holdin Company".
Savukārt "Bioeninvest" reģistrēta 2008.gadā, un tās pamatkapitāls ir 830 000 eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 1,99 miljoni eiro, bet peļņa 360 000 eiro. "Bioeninvest" vienīgais īpašnieks ir SIA "Enerģija 1".
"Gren Latvija" pabeigusi "Bioeninvest" iegādes procesu
LETA 12.12.2022
"OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu loģistikas terminālim "REX Terminal"
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. "OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu SIA "REX Terminal", kas pārvalda loģistikas termināli Rīgas lidostas teritorijā, ģentūrai LETA pavēstīja bankā.
Bankā min, ka 2021. gadā uzbūvētais terminālis, kura pla
...
Džina ražotājs "BBG Spirits" investējis vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Džina ražotājs SIA "BBG Spirits", kas strādā ar zīmolu "Hedonya", investējusi vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē un zīmola attīstībā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"BBG Spirits" skaidro, ka līdz vasarai plāno
...
Optiskās šķiedras ražotāja "Lightguide" apgrozījums pērn pieaudzis par 10,4%
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Optiskās šķiedras ražotājs SIA "Light Guide Optics International" ("Lightguide") pagājušajā gadā strādāja ar 62,923 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,4% vairāk nekā 2024. gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 8,7%
...