Rīga, 3.nov., LETA. Krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu pretēji Eiropas noteiktajām sankcijām, Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā turpinās skatīt 30.novembrī plkst.11, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Lietā apsūdzēta uzņēmuma "Mkbc Tour" ceļojumu konsultante Eleonora Ivanova, viņa savu vainu viņai inkriminētajā noziegumā - noteikto sankciju pārkāpšanā - neatzīst.
Sieviete ir apsūdzēta pēc Krimināllikuma 84.panta pirmās daļas, kas nosaka atbildību par starptautisko organizāciju un Latvijas noteikto sankciju pārkāpšanu. Par šādu nodarījumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.
Jau ziņots, ka šis kriminālprocess tika sākts par Eiropas Savienības (ES) Padomes regulā noteiktā aizlieguma sniegt pakalpojumus, kuri tieši saistīti ar tūrisma darbībām Krimā un Sevastopolē, pārkāpumu.
Valsts drošības dienesta (VDD) izmeklētājs uzskata, ka ir savākti pietiekami pierādījumi, lai sāktu kriminālvajāšanu pret vienu fizisku personu par to normatīvo aktu tīšu pārkāpšanu, kas regulē ES un citu starptautisko organizāciju noteikto sankciju darbību Latvijā vai kas nosaka un regulē Latvijas nacionālo sankciju darbību.
2014.gada 18.decembrī ES Padome pieņēma regulu par ierobežojumiem, reaģējot uz Krimas un Sevastopoles nelikumīgo aneksiju, paredzot, ka ir aizliegts sniegt pakalpojumus, kas tieši saistīti ar tūrisma darbībām Krimā un Sevastopolē.
VDD 2015.gada 17.jūnijā veica kratīšanu kādā uzņēmumā, kas sniedza ar tūrisma darbībām Krimā un Sevastopolē saistītus pakalpojumus. Tiesas sankcionētas kratīšanas veiktas divos uzņēmuma objektos Rīgā, Marijas ielā 7 un Dzirnavu ielā 57, kas saistīti ar Latvijā reģistrētu juridisku personu. Kā toreiz pārliecinājās aģentūra LETA, Marijas ielā 7 atrodas tūrisma uzņēmuma SIA "Mkbc Tour" birojs. Šai firmai birojs bija arī Dzirnavu ielā 57, liecināja "Firmas.lv" informācija.
"Mkbc Tour" ceļojumu konsultante Ivanova aģentūrai LETA toreiz teica, ka uz Krimu tika pārdoti ceļojumi maijā un jūnijā četriem cilvēkiem. Viņa sacīja, ka tūrisma uzņēmums nebija informēts par to, ka šādus ceļojumus veikt nav atļauts.
"Mkbc Tour" reģistrēta 2008.gadā.
Krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu turpinās skatīt novembra beigās
LETA 03.11.2022
"Luminor Bank" izsniegusi 2,78 miljonu eiro aizdevumu "MJL Development" daudzdzīvokļu ēkas būvniecībai Mežaparkā
LETA 28.01.2026
Rīga, 28. janv., LETA. "Luminor Bank" izsniegusi 2,78 miljonu eiro aizdevumu nekustamo īpašumu attīstītājam SIA "MJL Development" jauna daudzdzīvokļu mājas projekta "Meira Garden" būvniecībai Mežaparkā, Mores ielā, aģentūru LETA informēja "Luminor Ba
...
Austrumu slimnīcas padomi vadīs Kotāne
LETA 28.01.2026
Rīga, 28. janv., LETA. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) padomes priekšsēdētājas amatā darbu sākusi Zane Kotāne, liecina "Firmas.lv" dati.
Viņa ievēlēta amatā ar 16. janvāri ar pilnvaru termiņu līdz vienam gadam. Kotānes mērķi
...
Latvijā 52 valsts autoceļu posmos ieviesta apgaismojuma regulēšana
LETA 28.01.2026
Rīga, 28. janv., LETA. Latvijā 52 valsts autoceļu posmos šogad janvārī pabeigta apgaismojuma sistēmas modernizācija, ieviešot gaismas regulēšanas jeb dimēšanas funkciju, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).
Valsts autoceļu tīkl
...