Rīga, 29.sept., LETA. Pārtikas rūpniecības iekārtu vairumtirgotājs un ražotājs SIA "Peruza" pagājušajā gadā strādāja ar 5,426 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,2% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa samazinājās par 18,8% un bija 92 570 eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.
Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka Latvijā pagājušajā gadā "Peruza" realizēja 29,4% apgrozījuma.
"Peruza" vadība arī šogad atzīmē, lai arī pasūtītāju aktivitāte pamazām atjaunojas, papildu slogu naudas plūsmai uzliek pamatsummas atmaksa 2020.gadā "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" izsniegtajam krīzes seku mazināšanas aizdevumam viena miljona eiro apmērā, kā arī atlikto nodokļu grafiku pildīšana.
Kompānijas vadības ziņojumā arī minēts, ka pērn "Peruza" turpināja divus pētniecības un attīstības projektus Mašīnbūves kompetences centrā. Projektu tēma saistīta ar datorredzes, robotmanipulatoru un mākslīgā intelekta pielietošanu atkritumu šķirošanas iekārtās un zivju kvalitātes vērtēšanas risinājumos. Vienlaikus Pārtikas Kompetences centrā "Peruza" uzņēmums turpināja darbu pie efektīvas sukāžu žāvēšanas iekārtas izveides.
2022.gadā kompānija paredz turpināt projektu attīstību dažādos starptautiskos tirgos un dažādās jomās, lai diversificētu tirgus svārstību riskus.
Tāpat uzņēmums paredz, ka starptautiskajām krīzēm būs negatīva ietekme uz uzņēmuma 2022.gada apgrozījumu un rentabilitāti.
"Peruza" 2020.gadā strādāja ar 5,607 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa palielinājās par 18,4% - līdz 113 998 eiro.
Kompānija reģistrēta 1991.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 117 600 eiro. "Peruza" lielākie īpašnieki ir Roberts Dlohi (46,07%) un Miķelis Mežaks (45,55%).
Pārtikas rūpniecības iekārtu vairumtirgotāja un ražotāja "Peruza" apgrozījums pērn sarucis par 3,2%
LETA 29.09.2022
precizēta - KEM nodevusi sabiedriskajai apspriešanai rīkojuma projektu par plānoto vēja parku "Aloja"
LETA 17.12.2025
(Precizēts ciema nosaukums 8. rindkopā.)
Rīga, 17. dec., LETA. Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) sabiedriskajai apspriešanai nodevusi rīkojuma projektu par SIA "Utilitas Wind" plānoto vēja elektrostaciju (VES) parku "Aloja", liecina informācij
...
"SmartLynx Airlines" pasludināta par maksātnespējīgu
LETA 17.12.2025
Rīga, 17. dec., LETA. Latvijā bāzētā aviokompānija "SmartLynx Airlines" pasludināta par maksātnespējīgu, liecina Maksātnespējas reģistra informācija.
Par maksātnespējas procesa administratori iecelta Marija Mišina.
Kreditoru pieteikšanās termiņš ir
...
Tiesa skatīs "SmartLynx Airlines" maksātnespējas pieteikumu
LETA 17.12.2025
Rīga, 17. dec., LETA. Rīgas rajona tiesa Jūrmalā šodien skatīs Latvijā bāzētās aviokompānijas "SmartLynx Airlines" maksātnespējas pieteikumu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
"SmartLynx Airlines" līdzšinējais izpilddirektors Edvins Demeņus aģentūrai
...