Rīga, 9.aug., LETA. "Rīgas satiksme" ar Centrālā finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) ir parakstījusi līgumu par līdzfinansējumu 55,2 miljonus eiro vērtajam tramvaju infrastruktūras atjaunošanas projektam, aģentūru LETA informēja SIA "Rīgas satiksme" Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.
Kohēzijas fonda finansējums projektam ir 85% apmērā no attiecināmajām izmaksām jeb 38,78 miljoni eiro.
Projekts paredz Rīgas tramvaja infrastruktūras pielāgošanu zemās grīdas tramvaja parametriem. Tā laikā plānots atjaunot 7. tramvaja maršruta infrastruktūru posmā no Centrāltirgus līdz galapunktam "Ķengarags". Lai nodrošinātu zemās grīdas tramvaja priekšrocības un vides pieejamību ikvienam pasažierim, plānots pārbūvēt un paaugstināt vairāku pieturvietu platformas, savukārt, lai nodrošinātu energoapgādes objektu pielāgošanu zemās grīdas tramvaja parametriem, tiks veikta gan kontakttīkla konstrukciju, gan elektrokabeļu pārbūve.
Tāpat projektā paredzēts veikt tramvaja infrastruktūras pārbūvi aptuveni divu kilometru garumā 5. tramvaja maršruta posmā no Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojuma līdz galapunktam "Iļģuciems", to pielāgojot zemās grīdas tramvaju parametriem, kā arī nodrošinot vides pieejamības prasībām atbilstošu platformu izbūvi maršruta posma pieturvietās.
Ar mērķi saīsināt krustojuma šķērsošanas laiku un paaugstināt tramvaja kustības drošību pārmiju zonā, projekta ietvaros paredzēts veikt arī sliežu ceļu pārbūvi 11.novembra krastmalas un 13.janvāra ielas krustojumā. Tiks veikta pārmiju vadības sistēmas ierīkošana, paaugstinot tramvaju kustības drošības līmeni un nodrošinot pārmiju kontroles iespējas ar tālvadību.
Līdz šim "Rīgas satiksme" veikusi ievērojamu ieguldījumu pieminēto objektu infrastruktūras pārbūves un atjaunošanas būvprojektu izstrādē, kas ilgs līdz 2022.gada vasaras beigām. Tāpat šobrīd notiek arī piecu apakšstaciju atjaunošanas būvprojektu izstrāde. Apakšstaciju projektēšanas darbi noslēgsies 2022.gada oktobrī.
"Rīgas satiksme" ir Rīgas pašvaldībai pilnībā piederošs uzņēmums. Saskaņā ar "Firmas.lv" pieejamo informāciju, tas 2021.gadā strādājis ar 161,12 miljonu eiro apgrozījumu un 3,05 miljonu eiro peļņu.
"Rīgas satiksme" ar CFLA paraksta līgumu par līdzfinansējumu 55 miljonus eiro vērtajam tramvaju infrastruktūras projektam
LETA 09.08.2022
Ar liecinieces pratināšanu turpinās skatīt korupcijā apsūdzētās ekspolitiķes Brokas lietu
LETA 30.04.2026
Rīga, 30. apr., LETA. Rīgas pilsētas tiesa Jēzusbaznīcas ielā šodien plkst. 14 ar liecinieces pratināšanu turpinās skatīt bijušās politiķes, tieslietu ministres un Latvijas Biatlona federācijas vadītājas Baibas Brokas lietu par iespējamu kukuļņemšanu
...
Tiesa turpinās skatīt lietu par krāpšanos austrumu robežas izbūvē
LETA 30.04.2026
Rīga, 30. apr., LETA. Kurzemes rajona tiesa šodien plkst. 10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā par krāpšanu austrumu robežas izbūvē apsūdzētas vairākas personas, tostarp būvuzņēmējs Māris Peilāns, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Šodien plānots no
...
Jelgavas dome lems par atļauju Dzelzceļnieku ielā veidot jaunu būvniecības atkritumu pieņemšanas vietu
LETA 30.04.2026
Rīga, 30. apr., LETA. Jelgavas dome šodien plkst. 10 lems par atļauju SIA "Restor" Dzelzceļnieku ielā veidot jaunu būvniecības atkritumu pieņemšanas un pārkraušanas staciju, liecina pilsētas domes sēdei sagatavotais lēmumprojekts.
Dome plāno atļaut
...