Rīga, 15.jūn., LETA. Šodien tirdzniecības centrā "Galerija Centrs" tiek atvērts apģērbu dizaineru "showroom" jeb izstāžu zāle, kā arī "pop-up" veikals, lai atbalstītu jaunos Latvijas modes māksliniekus un aktualizētu Latvijā radītus produktus, aģentūru LETA informēja "Galerijas Centrs" komunikācijas konsultante Kristīne Kārkliņa.
Izstāžu zāle tapusi sadarbībā ar dizaineru apvienību "Butterman" un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) modes studentiem, un tajā tikšot piedāvātas konceptuāli izteiksmīgākās un valkāšanai piemērotākās jauno mākslinieku apģērbu kolekcijas.
Izstāžu zāle būs pieejama līdz 22.jūnijam "Galerijas Centrs" 3.stāva izstāžu telpas centrālajā daļā, un nedēļas laikā, katru dienu kāds no jaunajiem apģērbu dizaineriem prezentēs savu unikālo kolekciju.
Savukārt "pop-up" veikalā būs pārstāvēti Latvijas dizaineri, kuri jau profesionāli darbojas šajā nozarē. Veikalā būs atrodami valkājami apģērbi un aksesuāri nelielos apjomos, bieži arī unikāli darbi vienā eksemplārā.
"Galerijas Centrs" vadītāja Sanita Krīgere norāda, ka Latvijā jaunajiem modes māksliniekiem, neraugoties darbu uz augsto kvalitāti un unikalitāti, ir liels izaicinājums "izsisties" un pelnīt atbilstoši pasaules līmenim. Tāpat arī jauno mākslinieku finansiālais pamats ierobežo dizaineru iespējas kļūt pamanāmiem.
"Pop-up" veikalā un izstāžu zālē piedalīsies Madara Keidža, Una Bērziņa, Marta Mielava, Laima Jurča, "DOS Adornments", Una Mikuda, Artis Štamgūts, Gunta Edele, Elīna Grīnberga, Anna Gulbe, Ieva Birģele, Baiba Tamane, Elizabete Džeina Rubene, Linda Slava, Vitālijs Kondraščuks, Artūrs Skurstenis, Paula Vēvere, Dārta Sprukule, Marta Marija Ločmele, Laura Indriksone, Laura Kreivina, Loreta Asermane un Zaiga Brutāne.
"Galerijas Centrs" īpašniece ir SIA "BH Galerija Centrs", kuras īpašnieks ir "Baltic Horizon Fund" pārvaldnieks Igaunijas uzņēmums "Northen Horizon Capital". Pēc "Firmas.lv" informācijas, "BH Galerija Centrs" reģistrēts 1996.gada oktobrī, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 10,877 miljoni eiro. "BH Galerija Centrs" 2020.gadā strādāja ar 5,436 miljonu eiro apgrozījumu un 8,092 miljonu eiro zaudējumiem. Dati par pagājušo gadu vel nav publiskoti.
Tirdzniecības centrā "Galerija Centrs" atvērs izstāžu zāli un "pop-up" veikalu
LETA 15.06.2022
"Bio-Venta" atklās jaunu eļļas spiešanas līniju
LETA 27.03.2026
Rīga, 27. marts, LETA. Biodegvielas ražotājs SIA "Bio-Venta" piektdien plkst. 11 atklās eļļas spiešanas ceha otro līniju, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
Uzņēmumā norāda, ka ir noslēdzies būtisks attīstības posms, kura laikā rapša sēklu pārstrādes
...
"Latvijas vēja parki" pērn strādāja ar 1,4 miljonu eiro zaudējumiem
LETA 27.03.2026
Rīga, 27. marts, LETA. AS "Latvenergo" piederošās SIA "Latvijas vēja parki" zaudējumi pagājušajā gadā pieauga par 28% - līdz 1,399 miljoniem eiro, un kompānija neguva ieņēmumus no pamatdarbības, liecina "Firmas.lv" informācija.
Kompānijas gada pārsk
...
"Salacgrīvas ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no maija pieaugs vidēji par 21,6%
LETA 27.03.2026
Rīga, 27. marts, LETA. SIA "Salacgrīvas ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no 1. maija pieaugs vidēji par 21,6%, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskotais lēmums oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".
Tostarp kompānij
...