Rīga, 13.apr., LETA. AS "Ventbunkers" un SIA "Ventall termināls" noliedz saistību ar Krievijas dīzeļdegvielas jaukšanu Ventspilī, aģentūrai LETA norādīja uzņēmumu pārstāvji.
"Ventbunkers" pārstāvji atzīmē, ka saistībā ar Eiropas Savienības (ES) un ASV Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) ieviestajām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju, "Ventbunkers" terminālī šobrīd naftas produktu uzglabāšanas un pārkraušanas pakalpojumi netiek sniegti.
"Līdz ar to mums nav un nevar būt nekādas saistības" ar Krievijas dīzeļdegvielas jaukšanu, norādīja "Ventbunkers" pārstāvji.
Savukārt "Ventall termināls" pārstāvji pauda, ka "Ventall termināls" nav termināls, kurā tiek vai tika veiktas medijos aprakstītās darbības.
Tāpat uzņēmumā atzīmēja, ka dīzeļdegviela terminālī nav bijusi kopš 2015.gada.
Kompānijā arī norādīja, ka "Ventall termināls" turpinās ievērot visus Latvijas normatīvus, kā arī vietējās un starptautiskās sankcijas.
Tāpat uzņēmuma pārstāvji pauda nosodījumu par Krievijas uzbrukumu Ukrainai, aicinot Latvijas valdību darīt visu iespējamo, lai apturēto šo Krievijas agresiju.
Iepriekš "Bloomberg" vēstīja, ka Eiropas enerģētikas uzņēmumi meklē aplinku ceļus, lai saglabātu Krievijas jēlnaftas plūsmu, vienlaikus publiski atsakoties no sadarbības ar Krieviju.
"Bloomberg" ziņoja, ka naftas tirgū ir parādījies "Latvijas maisījums" - dīzeļdegviela, kas izskatās kā risinājums, lai piegādātu Krievijas produktu, kas sajaukts ar citas izcelsmes produktu. Kā vieta, kur notiek sajaukšana, "Bloomberg" publikācijā minēta Ventspils.
Pirmdien, 11.aprīlī, preses konferencē pēc valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmes ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) sacīja, ka "Bloomberg" publicētā informācija par Krievijas dīzeļdegvielas piejaukšanu citas izcelsmes dīzeļdegvielai Ventspilī ir satraucoša, un šie fakti tiks pārbaudīti.
Viņš atzina, ka ir iepazinies ar attiecīgo publikāciju, un tajā minētos faktus vērtē kā satraucošus. Ministrs uzdeva Ekonomikas ministrijai izpētīt publikācijā minēto.
Ventspils brīvostas pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka Ventspils brīvostā ar naftas produktu pārkraušanu nodarbojas trīs termināļi - SIA "Ventspils nafta termināls", "Ventbunkers" un "Ventall termināls".
Brīvostas pārstāvji pieļāva, ka termināļos ar uzglabātajiem naftas produktiem tiek veiktas apstrādes operācijas, taču kādas tieši darbības tiek veiktas ar ievestajiem naftas produktiem, nevarēja komentēt, jo ostas pārvaldei nav ne tiesību kontrolēt termināļu darbības ar kravu, ne komentēt attiecīgo termināļu komercdarbību.
Kompānija "Ventbunkers" reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 6,822 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma finanšu dati par pēdējiem trim gadiem nav pieejami. "Ventbunkers" patiesie labuma guvēji ir Aivars Lembergs, Austrijas pilsone Ursula Haranda un Šveices pilsonis Rūdolfs Meroni.
Savukārt "Ventall termināls" reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 8,315 miljoni eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2020.gadā bija 7,15 miljoni eiro, bet peļņa sasniedza 400 000 eiro. "Ventall termināls" pieder Šveicē reģistrētajai SA "Transmar Holding".
"Ventbunkers" un "Ventall termināls" noliedz saistību ar Krievijas dīzeļdegvielas jaukšanu Ventspilī
LETA 13.04.2022
"OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu loģistikas terminālim "REX Terminal"
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. "OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu SIA "REX Terminal", kas pārvalda loģistikas termināli Rīgas lidostas teritorijā, ģentūrai LETA pavēstīja bankā.
Bankā min, ka 2021. gadā uzbūvētais terminālis, kura pla
...
Džina ražotājs "BBG Spirits" investējis vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Džina ražotājs SIA "BBG Spirits", kas strādā ar zīmolu "Hedonya", investējusi vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē un zīmola attīstībā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"BBG Spirits" skaidro, ka līdz vasarai plāno
...
Optiskās šķiedras ražotāja "Lightguide" apgrozījums pērn pieaudzis par 10,4%
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Optiskās šķiedras ražotājs SIA "Light Guide Optics International" ("Lightguide") pagājušajā gadā strādāja ar 62,923 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,4% vairāk nekā 2024. gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 8,7%
...