Rīga, 23.marts, LETA. Mēbeļu ražotājs SIA "Marks M", kas pārstāv zīmolus "Nakts mēbeles" un "Pils matrači", pagājušajā gadā strādāja ar 3,008 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa saruka par 37,3% - līdz 141 171 eiro, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.
Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka pagājušajā gadā "Marks M" izdevās daļēji izpildīt plānotos mērķus.
Vienlaikus "Marks M" vadība atzīmē, ka līdz šim lielākie uzņēmuma riski bija saistīti ar Covid-19, taču, līdz ar Krievija iebrukumu Ukrainā šā gada 24.februārī, uzņēmumu apdraud vairāki ģeopolitiski riski - energoresursu cenas, un no tām izrietošās izejmateriālu cenas un materiālu pieejamība vispār.
Vadības ziņojumā skaidrots, ka "Merks M" ražošanā izmanto ozola masīvkoksni un dabīgo ozola finieri, kas tika iepirkts Ukrainā. Tikmēr sankcijas pret Krieviju uzņēmuma darbību būtiski neietekmēs.
Izejmateriālu ziņā vadība prognozē cenas kāpumu, jo uzņēmuma piegādātājiem nāksies iepirkt koksni no Centrāleiropas.
"Tā kā uzņēmums ražo produkciju ar ar augstu pievienoto vērtību un koksnes īpatsvars nav pārāk liela izdevumu sastāvdaļa, šie riski nav tik draudīgi, cik vispār sociālpolitiskais haoss, kas var iestāties, ja šis karš izies ārpus Ukrainas robežām," teikts vadības ziņojumā.
Minētie Covid-19 ierobežojumi, kā arī ģeopolitiskie saspīlējumi, pēc kompānijas vadības paustā, atstās būtisku ietekmi uz Eiropas reģiona valstīm un arī Latviju. Turpmāk kompānija paredz regulāri monitorēt produkcijas izmaksu posteņus, strādājot pie tirgus diversifikācijas ar jaunām mārketinga aktivitātēm.
2020.gadā "Merks M" strādāja ar 2,71 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 4,6% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga vairākkārt un bija 225 259 eiro.
Uzņēmums reģistrēts 1998.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2844 eiro. "Merks M" vienīgais īpašnieks ir Juris Griķis.
Mēbeļu ražotāja "Marks M" apgrozījums pērn palielinājies par 11%
LETA 23.03.2022
Ar liecinieces pratināšanu turpinās skatīt korupcijā apsūdzētās ekspolitiķes Brokas lietu
LETA 30.04.2026
Rīga, 30. apr., LETA. Rīgas pilsētas tiesa Jēzusbaznīcas ielā šodien plkst. 14 ar liecinieces pratināšanu turpinās skatīt bijušās politiķes, tieslietu ministres un Latvijas Biatlona federācijas vadītājas Baibas Brokas lietu par iespējamu kukuļņemšanu
...
Tiesa turpinās skatīt lietu par krāpšanos austrumu robežas izbūvē
LETA 30.04.2026
Rīga, 30. apr., LETA. Kurzemes rajona tiesa šodien plkst. 10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā par krāpšanu austrumu robežas izbūvē apsūdzētas vairākas personas, tostarp būvuzņēmējs Māris Peilāns, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Šodien plānots no
...
Jelgavas dome lems par atļauju Dzelzceļnieku ielā veidot jaunu būvniecības atkritumu pieņemšanas vietu
LETA 30.04.2026
Rīga, 30. apr., LETA. Jelgavas dome šodien plkst. 10 lems par atļauju SIA "Restor" Dzelzceļnieku ielā veidot jaunu būvniecības atkritumu pieņemšanas un pārkraušanas staciju, liecina pilsētas domes sēdei sagatavotais lēmumprojekts.
Dome plāno atļaut
...