Rīga, 1.febr., LETA. No šodienas Mērsragā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs palielināsies par 26%, aģentūru LETA informēja Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Fedko.
Mērsraga pagastā ūdenssaimniecības pakalpojumus līdz šim nodrošinājis un arī turpinās nodrošināt Talsu novada pašvaldības kapitālsabiedrība SIA "Mērsraga ūdens". Iepriekš iedzīvotāji par saņemto pakalpojumu norēķinās pēc tarifiem, kas apstiprināti 2011.gadā.
No šodienas uzņēmuma sniegtais ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,57 eiro par kubikmetru (m3) ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), kanalizācijas pakalpojumu tarifs - 2,27 eiro/m3 ar PVN, bet kopējais tarifs būs 3,84 eiro/m3 ar PVN. Izmaksu pieaugums ir 26%.
Kā skaidro Fedko, iepriekš iedzīvotāji par vienu kubikmetru ūdens bija jāmaksā 0,91 eiro ar PVN, bet kanalizācijas tarifs bija 2,13 eiro/m3 ar PVN. Kopējās ūdens un kanalizācijas izmaksas par vienu kubikmetru bija 3,04 eiro ar PVN.
"Mērsraga ūdens" izstrādājis aktuālo ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu, ņemot vērā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprināto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku.
Tā kā "Mērsraga ūdens" sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu apjoms gadā nepārsniedz 100 000 kubikmetrus, tad aktuālo tarifa apstiprināšanu veic Talsu novada domei, nevis SPRK.
No pagājušā gada 23.decembra "Mērsraga ūdens" valdes locekļa amatu ieņem Aivis Vincevs. Valdes locekļa mērķis ir ieviest nepieciešamos uzlabojumus uzņēmuma sekmīgai darbībai, lai nodrošinātu tā finansiālo stabilitāti un kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem.
Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Mērsraga ūdens" apgrozījums 2020.gadā bija 40 398 eiro, savukārt zaudējumi sasniedza 30 648 eiro.
Mērsragā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs palielināsies par 26%
LETA 01.02.2022
precizēta - KEM nodevusi sabiedriskajai apspriešanai rīkojuma projektu par plānoto vēja parku "Aloja"
LETA 17.12.2025
(Precizēts ciema nosaukums 8. rindkopā.)
Rīga, 17. dec., LETA. Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) sabiedriskajai apspriešanai nodevusi rīkojuma projektu par SIA "Utilitas Wind" plānoto vēja elektrostaciju (VES) parku "Aloja", liecina informācij
...
"SmartLynx Airlines" pasludināta par maksātnespējīgu
LETA 17.12.2025
Rīga, 17. dec., LETA. Latvijā bāzētā aviokompānija "SmartLynx Airlines" pasludināta par maksātnespējīgu, liecina Maksātnespējas reģistra informācija.
Par maksātnespējas procesa administratori iecelta Marija Mišina.
Kreditoru pieteikšanās termiņš ir
...
Tiesa skatīs "SmartLynx Airlines" maksātnespējas pieteikumu
LETA 17.12.2025
Rīga, 17. dec., LETA. Rīgas rajona tiesa Jūrmalā šodien skatīs Latvijā bāzētās aviokompānijas "SmartLynx Airlines" maksātnespējas pieteikumu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
"SmartLynx Airlines" līdzšinējais izpilddirektors Edvins Demeņus aģentūrai
...