Rīga, 8.dec., LETA. Slēdzamajā zvēraudzētavā "Ceļmalnieki", kurā konstatētas neatbilstības saistībā ar dabas piesārņojumu, esoši zvēri tiek pārstrādāti ādās vai pārdoti citām novietnēm, aģentūrai LETA norādīja zvēraudzētavas nekustamo īpašumu pircēja, uzņēmuma SIA "CR 7" īpašnieces SIA "Crowdestor Investments" pārstāvji.
Vaicāti par Dienvidkurzemes novada Vērgales pagastā esošās zvēraudzētavas slēgšanas plānu, kas līdz 6.dcembrim bija jānodod Valsts vides dienestam (VVD) un Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD), kompānijā sīkākas atbildes nesniedza, vien piebilda, ka plāns tiks īstenots, vai nu dzīvniekus pārstrādājot ādās vai pārdodot citām novietnēm.
Vienlaikus kompānijā skaidroja, ka VVD lēmums par zvēraudzētavas slēgšanu patlaban nav lielākā problēma, kas jārisina, jo dienesta izvirzītās prasības uzņēmumā uztver kā samērīgas un izpildāmas. Problemātiska esot galējā īpašumtiesību saņemšana no maksātnespējīgās AS "Grobiņa", ar kuru "CR 7" noslēgts īpašuma nomas līgums. Kompānijā uzsver, ka, iegādājoties zemi, ko patlaban tā īrē, tiks sakārtoti arī visi pārējie jautājumi attiecībā uz VVD konstatētajām nepilnībām.
Zaudējumus, kas radušies plāna īstenošanas rezultātā, "Crowdestor" precizēs vēlāk. Tiek pieļauta iespēja, ka zaudējumu kompensēšanai varētu tikt sākta tiesvedība ar pašreizējiem īpašumtiesību turētājiem jeb maksātnespējīgo "Grobiņu". Plašāku komentāru par potenciālo tiesvedību kompānijā nesniedza.
Tikmēr PVD Dienvidkurzemes pārvaldes vadītājas vietniece Aivita Vītoliņa aģentūrai LETA sacīja, ka plāns par novietnes atbrīvošanu no dzīvniekiem dienestā vēl nav saņemts, taču PVD ir zināms, ka uzņēmums ir uzsācis novietnes atbrīvošanu.
Vītoliņa informēja, ka 1.decembrī novietnē bija 18 800 dzīvnieku, taču patlaban tie ir aptuveni 7000.
Saņemot informāciju, ka uzņēmums ir uzsācis novietnes atbrīvošanu no dzīvniekiem, PVD pagājušajā nedēļā veica pārbaudi, lai pārliecinātos, vai dzīvnieku nonāvēšana norit humāni un atļautām metodēm. Pārbaudes periodiski notiks arī turpmāk līdz novietne būs atbrīvota no dzīvniekiem.
Jau ziņots, ka par ilgstošiem vides pārkāpumiem un vides piesārņošanu ar kūtsmēsliem VVD nolēma apturēt zvēraudzētavas "Ceļmalnieki" darbību un uzdeva atbrīvot to no dzīvniekiem līdz 20.janvārim.
"CR 7" ilgstoši nespēj nodrošināt kūtsmēslu savākšanu un uzglabāšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Neatbilstošas kūtsmēslu apsaimniekošanas rezultātā radušies neattīrītie ražošanas notekūdeņi, proti, dzīvnieku novietnē uzkrājušies nokrišņu ūdeņi piesārņoti ar vircu un komunālie notekūdeņi, kas ir sadzīves un ražošanas notekūdeņu sajaukums, ilgstoši piesārņo grunti un virszemes ūdenstilpnes, kā arī rada apdraudējumu pazemes ūdeņiem.
VVD atgādina, ka līdz 2019.gada oktobrim piesārņojošo darbību šajā dzīvnieku novietnē veica pašlaik maksātnespējīgā "Grobiņa", kuras darbībā kopš 2015.gada VVD regulāri konstatēja normatīvo aktu prasībām neatbilstošu kūtsmēslu apsaimniekošanu. Saskaņā ar "Grobiņas" maksātnespējas administratora un "CR 7" 2019.gada oktobrī noslēgto nomas līgumu "CR 7" uzskatāms par faktisko piesārņojošās darbības veicēju. "CR 7" 2021.gada martā iekļauts C kategorijas piesārņojošo darbību veicēju sarakstā, no saraksta izslēdzot "Grobiņu".
Kā liecina "Firmas.lv" informācija, 2019.gadā dibinātās "CR 7" apgrozījums pērn bija 445 457 eiro, peļņa - 99 888 eiro. Uzņēmumam ir 6021 eiro nodokļu parāds.
Uzņēmums pieder "Crowdestor Investments", kas savukārt pieder SIA "Crowdestor Security Agent", kuras vienīgais īpašnieks ir pūļa finansējuma piesaistes jomā strādājošais uzņēmējs Jānis Timma.
Slēdzamās zvēraudzētavas "Ceļmalnieki" zvērus pārstrādā ādās vai pārdod citām novietnēm
LETA 08.12.2021
Latvijas Banka izsniedz "pinyya invest" ieguldījumu brokeru sabiedrības licenci
LETA 29.04.2026
Rīga, 29. apr., LETA. Latvijas Bankas uzraudzības komiteja izsniegusi SIA "pinyya invest" licenci ieguldījumu pakalpojumu un ieguldījumu blakuspakalpojumu sniegšanai, aģentūru LETA informēja Latvijas Banka.
Uzņēmums saņēmis licenci rīkojumu izpildei
...
"IPF Digital Latvia" apgrozījums pērn samazinājās par 0,7%
LETA 29.04.2026
Rīga, 29. apr., LETA. Kreditēšanas un finanšu tehnoloģiju uzņēmuma SIA "IPF Digital Latvia", kas darbojas ar zīmoliem "Credit24" un "Creditea", apgrozījums pagājušajā gadā bija 22,432 miljoni eiro, kas ir par 0,7% mazāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmu
...
Sākas izsole zemesgabalam un nepabeigtai daudzdzīvokļu ēkas jaunbūvei Ķengaragā
LETA 29.04.2026
Rīga, 29. apr., LETA. Šodien sākas izsole, kurā ar 6,73 miljonu eiro sākumcenu izsolīs zemesgabalu un nepabeigtu daudzdzīvokļu ēkas jaunbūvi Ķengaragā, Prūšu ielā, liecina maksātnespējīgās SIA "Būvniecības partneri" administratores Ievas Brokas paziņ
...