Rīga, 15.sept., LETA. "SEB banka" refinansējusi tekstilizstrādājumu ražotāja SIA "Klippan-Saule" saistības un piešķīrusi overdraftu 400 000 eiro apmērā uzņēmuma apgrozāmajiem līdzekļiem, aģentūrai LETA pavēstīja bankas pārstāvji.
Latvijas-Zviedrijas kopuzņēmuma "Klippan-Saule" galvenais darbības virziens ir tīras vilnas un kokvilnas izstrādājumu ražošana. Uzņēmuma produkcijas klāstā ir pledi, segas, pārklāji, dzija, vilnas kārsums, pončo, kuru izgatavošanai tiek izmantota galvenokārt 100% vilna no Jaunzēlandes.
"SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars pauda, ka "Klippan-Saule" ir ilgtspējīga biznesa modeļa piemērs, kā pārliecinoši iekarot vietu eksporta tirgū, spējot pielāgoties arvien mainīgajam pieprasījumam un vienlaikus saglabājot nemainīgi augstu ražošanas kvalitāti.
Savukārt "Klippan-Saule" valdes priekšsēdētājs Romualds Baikštis informēja, ka vairāk nekā 90% uzņēmumā saražotās produkcijas tiek eksportēta uz teju 30 valstīm visā pasaulē.
"Covid-19 krīzes ierobežojumi mūs ir skāruši minimāli, un pieprasījums pēc ražotās produkcijas saglabājas ļoti augsts - strādājam ar peļņu un saņemam pasūtījumus jau uz 2022.gadu. Pēdējo gadu laikā esam veikuši ieguldījumus iekārtu modernizēšanā, lai uzlabotu gan ražošanas procesus, gan nodrošinātu ērtākus darba apstākļus. Gada sākumā spērām pirmos soļus arī e-komercijā, izveidojot internetveikalu pircējiem Baltijas valstīs," piebilda Baikštis.
Pērn "Klippan Saule" apgrozījums bija 7,142 miljoni eiro, kas ir par 13,3% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 76,4% un sasniedza 454 107 eiro.
"Klippan Saule" kapitālā 99,95% pieder Zviedrijas uzņēmumam "Klippan Textil", 0,02% kapitāldaļu pieder Baikštim, bet vēl 0,02% - Zviedrijas pilsonim Svenam Jēstam Magnusonam, kurš kopā ar vēl diviem Zviedrijas pilsoņiem ir arī starp patiesajiem labuma guvējiem, liecina "Firmas.lv" informācija.
Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" ir trešā lielākā banka Latvijā.
"SEB banka" piešķīrusi overdraftu 400 000 eiro apmērā tekstilizstrādājumu ražotājam "Klippan-Saule"
LETA 15.09.2021
Liepājas SEZ pārvalde izbūvē piebraucamo ceļu uz ostas 92. piestātni
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde sākusi piebraucamā ceļa izbūvi uz ostas 92. piestātni, kas tiek līdzfinansēta no Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda Rīcības programmas zivsaimniecības attīst
...
precizēta - Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie
LETA 25.03.2026
(Pirmajā rindkopā precizēts saslimušo skaits.)
Rīga, 25. marts, LETA. Divos Rīgas bērnudārzos reģistrēti vēl deviņi ar salmonelozi sasirgušie, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.
Kopumā šajā uzliesmojumā Latv
...
Staiceles pagasta saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 15 aitas
LETA 25.03.2026
Rīga, 25. marts, LETA. Limbažu novada Staiceles pagastā zemnieku saimniecībā "Upesmārciemi" vilki nokoduši 14 jaunaitas un vienu teķi, aģentūrai LETA pastāstīja "Upesmārciemi" īpašnieks Toms Arnavs.
Vienlaikus zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS
...