Rīga, 28.jūl., LETA. Alkoholisko dzērienu ražotāja un tirgotāja SIA "Altia Latvia" apgrozījums pagājušajā gadā bija 24,462 miljoni eiro, kas ir par 4,6% vairāk nekā 2019.gadā, savukārt kompānijas peļņa palielinājās 3,1 reizi un bija 603 883 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".
Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka 2020.gadā "Altia Latvia" pārdeva vairāk nekā 3,23 miljonus litru alkoholisko dzērienu, kas ir par 4% vairāk nekā 2019.gadā.
Pērn uzņēmums turpināja darbu pie "Nordic Core Brand" stratēģijas un attīstīja vietējos zīmolus "Arsenitch" un "Vechirnja Charka" Latvijas alkoholisko dzērienu tirgū. Tāpat pērn paplašināta "Altia" vīnu zīmola "Chill-out" produktu līnija ar jauniem produktiem.
Kompānijas vadība arī atzīmē, ka pērn Latvijā tika paaugstināta akcīzes nodokļa likme vīniem un stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem, kas paaugstināja produktu pamatcenu un pārdošanas cenu gala patērētājiem. "Altia Latvia" vadība atzīst, ka apmēra ziņā vietējais tirgus 2020.gadā bija ar nedaudz negatīvu tendenci, ko izraisīja sarūkošais pierobežas alkohola tirdzniecības bizness starp Latviju un Igauniju.
Tāpat uzņēmuma vadība atzīst, ka alkohola nozari ietekmēja Covid-19 pandēmija. "Tūrisma aizliegumam un HoReCa slēgšanai bija tieša, negatīva ietekme uz mūsu biznesu, jo īpaši pierobežas tirdzniecībā un HoReCa segmentā," teikts "Altia Latvia" vadības ziņojumā. Tajā pašā laikā uzņēmuma vadība arī norāda - tā kā "Altia Latvia" bija spēcīga izaugsme mazumtirdzniecības klientu segmentā, kompānija tomēr spēja mazināt zaudējumus negatīvi ietekmētajos tirdzniecības segmentos un pat pārdot vairāk nekā 2019.gadā.
2019.gadā "Altia Latvia" apgrozījums bija 23,386 miljoni eiro, kas ir par 0,9% vairāk nekā 2018.gadā, kā arī kompānija guva peļņu 196 697 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.
Kompānija "Altia Latvia" reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,261 miljons eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Somijā reģistrētā "Altia Plc", kas ir vīnu un stipro alkoholisko dzērienu ražotājs un tirgotājs, kas piedāvā alkoholisko dzērienu zīmolus gan Skandināvijas, gan Baltijas valstīs.
Alkoholisko dzērienu ražotāja un tirgotāja "Altia Latvia" apgrozījums pērn pieaudzis par 4,6%
LETA 28.07.2021
Arī reģionos uzņēmumi nepiemēros līgumsodus par laikus nesamaksātiem apkures rēķiniem
LETA 02.02.2026
Rīga, 2. febr., LETA. Vairāki pašvaldību uzņēmumi nepiemēros līgumsodus par laikus nesamaksātiem apkures rēķiniem, aģentūra LETA uzzināja vietvarās.
Ludzas novada pašvaldība prognozē, ka auksto laikapstākļu dēļ ievērojami palielināsies apkures rēķin
...
papildināta - Daugavpils slimnīca atlaidusi teju 50 darbinieku ar Krievijas un Baltkrievijas pilsonību
LETA 02.02.2026
(9. rindkopā pievienots VM komentārs.)
Rīga, 2. febr., LETA. SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" janvāra pēdējā darba dienā ir atlaidusi teju 50 darbinieku - Krievijas un Baltkrievijas pilsoņu -, aģentūrai LETA apstiprināja ārstniecības iestādē.
Sl
...
Ogres novada dome vērsīsies policijā saistībā ar "Facebook" ierakstu par vietvaras plānotu banketu pēc budžeta pieņemšanas
LETA 02.02.2026
Rīga, 2. febr., LETA. Ogres novada dome vērsīsies policijā saistībā ar "Facebook" lapā "Ogres ziņas" publicētu ierakstu par vietvaras plānotu banketu pēc pašvaldības budžeta pieņemšanas, jo uzskata šīs ziņas par nepatiesām un atsaucamām, pirmdien nol
...