Rīga, 7.apr., LETA. Konditorejas izstrādājumu ražotāja SIA "Orkla Biscuit Production" pamatkapitāls palielināts par 10 miljoniem eiro - līdz 30 miljoniem eiro, turpinot jaunās cepumu un vafeļu ražotnes būvniecības projektu, aģentūrai LETA pavēstīja "Orkla Biscuit Production" un SIA "Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.
Viņš norādīja, ka, spītējot pandēmijas radītajiem apstākļiem, jaunās cepumu un vafeļu ražotnes būvniecība Ādažos norit pēc plāna, dažos posmos arī apsteidzot grafiku. "Ņemot vērā augsto aktivitātes līmeni projektā, esam palielinājuši uzņēmuma pamatkapitālu, lai varam turpināt tālākos projekta soļus," skaidroja kompānijas valdes priekšsēdētājs.
Didrihsons arī atzīmēja, ka kompānija patlaban koncentrējas uz divām prioritātēm - drošu darba organizāciju, ievērojot veselības aizsardzības pasākumus, kā arī uz ražotnes atbilstību mūsdienīgām ilgtspējības prasībām.
Tostarp kompānijā norādīja, ka ražotnes būvnieks SIA "Merks" nodrošina darbinieku plūsmu divās maiņās, lai komandas nesatiktos un tādējādi mazinātu risku inficēties, kā arī nodrošināti citi piesardzības pasākumi. Būvobjektā ir uzstādītas arī vairāk nekā 40 kameras, kas palīdz gan uzraudzīt, gan novērtēt procesa gaitu.
Līdz ar jaunās ražotnes izveidi uz to tiks pārcelta cepumu un vafeļu ražošana no Kungelvas, Zviedrijā, kā arī cepumu un vafeļu ražošana no ražotnes Artilērijas ielā, Rīgā. Šīs izmaiņas tiks veiktas līdz 2022. un 2023.gadam.
Jau ziņots, ka "Orkla" grupa būvē divas jaunas ražotnes Ādažos, tostarp šokolādes ražotnes darbību plānots sākt 2021.gada vidū, bet jaunās cepumu un vafeļu ražotne darbu plāno sākt 2022.gadā. Abu ražotņu Ādažos izveidei tika iegādāti kopumā 13 hektāri zemes, no kuriem cepumu un vafeļu ražotne aizņems lielāko daļu. "Orkla Latvija" jaunajā cepumu un vafeļu ražotnes būvniecībā investēs 32 miljonus eiro.
"Orkla Latvija" koncerna pagrozījums 2019.gadā bija 85,21 miljons eiro, kas ir par 3,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt grupas peļņa samazinājās par 3,2% un bija 2,807 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "Orkla Latvija" koncernā ietilpst "Orkla Biscuit Production", SIA "Saldumu tirdzniecība" un SIA "Latfood Agro".
Latvijā "Orkla" pārstāv un attīsta "Laima", "Selga", "Staburadze", "Ādažu Čipsi", "Pedro", "Spilva", "Gutta", "Everest", "Latplanta" un citus zīmolus. Uzņēmums iekļaujas Norvēģijas koncernā "Orkla".
Konditorejas izstrādājumu ražotāja "Orkla Biscuit Production" pamatkapitāls palielināts par 10 miljoniem eiro
LETA 07.04.2021
Ādažos sāks remontēt Gaujas tiltu uz Kadagu un militāro poligonu
LETA 23.04.2026
Rīga, 23. apr., LETA. Šodien Ādažos plānots sākt remontēt Gaujas tiltu uz Kadagu un militāro poligonu.
Kā ziņots, sākotnēji tika plānots, ka remonts sāksies 27. aprīlī, taču labvēlīgu laika apstākļu dēļ tilta remonts tiks sākts šodien.
Remonta laik
...
Biržā iekļaus "Eleving Group" papildu akcijas
LETA 23.04.2026
Rīga, 23. apr., LETA. Biržas "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā šodien iekļaus nebanku kreditētāja "Eleving Group" papildu akcijas, teikts biržas paziņojumā.
Biržā tiks iekļautas 204 314 akcijas ar vienas akcijas nominālvērtību 0,01 eiro. Akciju papi
...
"AJ Power": Pašlaik grūti iztēloties dabasgāzes cenu drīzu atgriešanos pirmskrīzes līmenī
LETA 23.04.2026
Rīga, 23. apr., LETA. Pašlaik ir grūti iztēloties scenāriju, kurā dabasgāzes cenas tuvākajā laikā atgriežas līmenī, kāds bija pirms karadarbības sākuma Irānā un Hormuza šauruma bloķēšanas, taču arī apgalvojumi par to, ka nākamajā apkures sezonā apkur
...