Rīga, 15.maijs, LETA. Latvijas bezpilota lidaparātu ražotāju "AirDog" iegādājies viens no lielākajiem ASV gudro māju drošības risinājumu izstrādātājiem "Alarm.com", aģentūru LETA informēja "AirDog" pārstāvji.
"Nasdaq" biržā kotētais uzņēmums ar "AirDog" iegādi plāno sekmēt robotikas izpēti un attīstību "Alarm.com" viedajām mājām un biznesa tehnoloģijām un veicināt kompānijas starptautisko izaugsmi, tajā skaitā Baltijas valstīs. Darījuma summu puses neatklāj.
"Mūsdienu mainīgajā un strauji progresējošajā informācijas tehnoloģiju laikmetā robotika ir nozare, kurā nepieciešama daudzpusīga pieeja problēmu risināšanā. Spēku apvienošana ar "Alarm.com" ir iespēja paplašināt mūsu inženieru komandu un pilnībā izmantot tās radošo potenciālu," uzsver "AirDog" līdzdibinātājs un izpilddirektors Agris Ķipurs.
"Alarm.com" izstrādā progresīvas tehnoloģijas, kas miljoniem cilvēku 40 pasaules valstīs, galvenokārt ASV un Kanādā, palīdz pārvaldīt un aizsargāt savas mājas un uzņēmumus. Pēc "AirDog" iegādes "Alarm.com" plāno paplašināt inženieru un programmētāju komandu un izskatīs iespējas attīstīt savu biznesu Baltijā. "Alarm.com" Latvijas "AirDog" raksturo kā spēcīgu programmētāju un inženieru komandu, kas izstrādā un attīsta tirgu definējošus patēriņa produktus un pārkāpj dronu ražošanas tehnoloģiju robežas.
"Līdz ar "Airdog" komandas tehniskā potenciāla pievienošanu, esam paplašinājuši "Alarm.com" izaugsmes iespējas gan esošajos tirgos, gan jaunu tirgu apguvē. Baltija ir kļuvusi par lielisku inženierzinātņu, datorredzes zinātnes un robotikas centru. Mēs plānojam paplašināt komandu un izvērst savu darbību Baltijas valstīs," norāda "Alarm.com" produktu vadītājs Dens Kerzners.
Pēc veiksmīgi īstenotās pirmās "Kickstarter" līdzekļu vākšanas kampaņas 2014.gadā "AirDog" sevi pieteica ar vienu no pasaulē pirmajiem komerciālajiem droniem, kas darbojas ar automātiskās sekošanas funkciju. Starp "AirDog" inovācijām ir autonoms "hands-free" drons, kas spēj sekot sportistiem un kura vadīšanai nav nepieciešama vadības pults, piedevām tas ir salokāms ērtai transportēšanai. "AirDog" saņēma arī balvu par labāko inovāciju un robotu pasaules lielākajā tehnoloģiju un inovāciju izstādē "CES 2015" ("Consumer Electronics Show") Lasvegasā (ASV).
"Alarm.com" ir platforma automatizētai nekustamo īpašumu pārvaldībai. "Alarm.com" platforma tiek integrēta ar pieaugošo lietu interneta (IoT) ierīču klāstu. "Alarm.com" drošības, video, piekļuves kontroles, viedās automatizācijas, enerģijas pārvaldības un labsajūtas risinājumi ir pieejami caur profesionālu pakalpojumu sniedzēju tīklu Ziemeļamerikā un visā pasaulē. "Alarm.com" akcijas tiek tirgotas "Nasdaq".
"AirDog" ir robotikas inženierijas uzņēmums, kas bāzēts Rīgā, Latvijā, ar specializāciju dronu tehnoloģiju jomā. Kopš 2014.gada ir izstrādātas un klajā laistas divas dronu paaudzes, piesaistot ievērojamu lietotāju bāzi, ko veido sporta entuziasti, kuri ir reģistrējuši tūkstošiem lidojumu stundu. "AirDog" komanda aktīvi strādā, lai paplašinātu dronu tehnoloģiju lietojumprogrammas un pilnveidotu inženiertehnisko procesu.
SIA "Airdog" reģistrēta 2012.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 4 764 638 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir ASV kompānija "Airdog, Inc."
2018.gadā "Airdog" strādāja ar 517 899 eiro apgrozījumu un cieta 422 061 eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma finanšu dati par 2019.gadu vēl nav publiskoti.
Latvijas uzņēmumu "AirDog" iegādājas ASV tehnoloģiju uzņēmums "Alarm.com"
LETA 15.05.2020
Digitālās televīzijas krimināllietā nākamajā tiesas sēdē uzklausīs apsūdzēto Svārpstonu
LETA 21.04.2026
Rīga, 21. apr., LETA. Rīgas apgabaltiesa 11. maijā plkst. 10 turpinās iztiesāt tā dēvēto digitālās televīzijas krimināllietu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Otrdien tiesa pabeidza uzklausīt apsūdzētā Jāņa Lozes aizstāvi Rinaldu Bušu. Nākamajā ties
...
Bauskas novadā par 623 522 eiro plāno nomainīt 2067 ielu gaismekļus
LETA 21.04.2026
Rīga, 21. apr., LETA. Bauskas novada pašvaldība, ieguldot 623 522 eiro, plāno nomainīt 2067 ielu gaismekļus, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Šonedēļ novadā sākti apjomīgi ielu apgaismojuma modernizācijas darbi, īstenojot Emisijas kvotu izsolīšan
...
Daugavpilī siltumenerģijas tarifs no jūnija pieaugs par 5,4%
LETA 21.04.2026
Rīga, 21. apr., LETA. SIA "Daugavpils siltumtīkli" siltumenerģijas tarifs no 1. jūnija, salīdzinot ar tarifu, kas stāsies spēkā 1. maijā, pieaugs vēl par 5,4% - līdz 71,38 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), liecina S
...