Rīga, 14.maijs, LETA. Starptautiskā pasažieru pārvadātāja "Lux Express" klienti sākuši izrādīt interesi par braucieniem Baltijas maršrutos, aģentūrai LETA pastāstīja "Lux Express" pārstāve Madara Daģe.
Viņa skaidroja, ka pēc Baltijas valstu premjerministru paziņojuma par ierobežojumu atcelšanu starp Baltijas valstīm interese par braucieniem Baltijas maršrutos ir parādījusies, tomēr kopējais apjoms ir neliels, salīdzinot ar pasažieru skaitu pirms robežu slēgšanas.
Jautāts, vai uzņēmums ir gatavs atsākt pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm līdz ko tas tiks atļauts, Daģe atbildēja apstiprinoši, norādot, ka "Lux Express" seko līdzi jaunākajai informācijai, gatavojas un organizē savu darbu tā, lai, tiklīdz ierobežojumi tiešām tiks atcelti no visu Baltijas valstu puses, varētu operatīvi atsākt reisus.
"Līdz šim signāli no Latvijas valdības ir bijuši mainīgi - lai gan Baltijas valstu pilsoņiem no 15.maija ir atļauta brīva pārvietošanās starp Baltijas valstīm, aizliegums starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem nav atcelts, tādēļ joprojām gaidām skaidru lēmumu un vadlīnijas, kad un kā varēsim atjaunot starptautiskos reisus," skaidroja Daģe.
Viņa norādīja, ka "Lux Express" jau laikus ir veicis pasākumus, lai paaugstinātu pasažieru drošību brauciena laikā. Uzņēmums ieviesīs jaunu sēdvietas veidu - sēdvietu pāri - piemaksājot papildus pusi no biļetes cenas, pasažieris varēs saņem divas blakus esošās sēdvietas, lai palielinātu privātumu brauciena laikā. Katrā autobusā iekāpšanas un vidējā zonā būs pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi, un pēc katra brauciena visos "Lux Express" autobusos tiks veikta mitrā tīrīšana. Turklāt visos autobusos būs pieejamas sejas aizsargmaskas, kuras pasažieri varēs palūgt vadītājam, ja tas būs nepieciešams.
"Lux Express Latvia" reģistrēts 1994.gadā, un tā pamatkapitāls ir 193 404 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma finanšu dati par 2019.gadu vēl nav publiskoti, bet 2018.gadā "Lux Express Latvia" strādāja ar 2,136 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa bija 24 544 eiro, kas ir pieaugums 46,5 reizes.
"Lux Express Latvia" pieder Igaunijā reģistrētam uzņēmumam "Lux Express Estonia".
"Lux Express": Klienti sākuši izrādīt interesi par braucieniem Baltijas maršrutos
LETA 14.05.2020
Turpinās skatīt krimināllietu pret starptautiskās PVN krāpšanas shēmas sindikāta līderi Kazanovski
LETA 06.02.2026
Rīga, 6. febr., LETA. Ekonomisko lietu tiesa (ELT) šodien plkst. 10 turpinās uzklausīt Vācijas pārstāves liecības krimināllietā pret starptautiskā operācijā "Admiral 2.0" aizturēto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) krāpnieku sindikāta līderi Kasparu
...
Turpinās iztiesāt krimināllietu par mēģinājumu izkrāpt "Olainfarm" akcijas
LETA 06.02.2026
Rīga, 6. febr., LETA. Rīgas pilsētas tiesa šodien plkst. 10 turpinās skatīt krimināllietu par mēģinājumu 2021. gadā izkrāpt vairāk nekā 40 miljonus eiro vērto zāļu ražotājas AS "Olainfarm" (tagad - AS "Olpha") akciju kontrolpaketi, aģentūra LETA nosk
...
Notiks maksātnespējīgās "Greis" kreditoru sapulce
LETA 06.02.2026
Rīga, 6. febr., LETA. Šodien plkst. 10 attālināti notiks maksātnespējīgā pārtikas produktu, dzērienu un tabakas vairumtirdzniecības uzņēmuma SIA "Greis" kreditoru sapulce, liecina informācija Maksātnespējas reģistrā.
Kreditoru sapulcē plānots lemt p
...