Rīga, 12.jūn., LETA. Valsts ieņēmumu dienests (VID) anulējis licenci Rēzeknes cigarešu ražotnei SIA "Private Tobacco Latvia", kas savā akcīzes noliktavā ražoja produkciju nelegālajam tirgum, aģentūru LETA informēja VID.
Vēl maijā pie licencētās ražotnes Valsts policija bija konstatējusi vairāk nekā 1,6 miljonus nelegālo cigarešu.
Šogad šis ir jau otrais gadījums, kad VID anulē licenci cigarešu ražotājam. Gada sākumā tika slēgta rūpnīca, kurā cigaretes tika ražotas it kā legāli, tomēr tās pilnībā atbilda cigaretēm, kas tika atrastas Zviedrijas, Igaunijas un Vācijas nelegālajā tirgū.
"Līdz šim Latvija bija bēdīgi slavena kā "cigarešu ražošanas lielvalsts". Par spīti tam, ka Latvijas legālajā tirgū tiek realizētas tikai pasaules lielāko ražotāju cigaretes, vēl pērn Latvijā bija reģistrētas četras ražotnes, kas deklarēja, ka ražo vai plāno ražot cigaretes tirdzniecībai ārvalstīs. Nodokļi Latvijā no šiem uzņēmumiem faktiski netiek maksāti," norāda VID Akcīzes preču aprites daļas vadītāja Baiba Šmite-Roķe.
Nelegālo cigarešu īpatsvars Latvijā ir viens no augstākajiem Eiropas Savienībā. Par būtiskiem akcīzes preču pārkāpumiem Valsts ieņēmumu dienests pēdējos gados ir anulējis piecas licences tabakas izstrādājumu ražotājiem.
"Private Tobacco Latvia" reģistrēta 2011.gadā un uzņēmuma 100% īpašnieks ir Armēnijas kompānija "Private Tobacco". Pērn uzņēmums strādāja ar 167 800 eiro apgrozījumu un guva 17 092 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.
VID anulē licenci cigarešu ražotnei Rēzeknē
LETA 12.06.2018
"Lauma Lingerie" apgrozījums pērn samazinājies par 26,2%
LETA 14.04.2026
Rīga, 14. apr., LETA. Veļas ražošanas uzņēmuma AS "Lauma Lingerie" apgrozījums pagājušajā gadā bija 4,462 miljoni eiro, kas ir par 26,2% mazāk nekā 2024. gadā, kā arī kompānija cieta 120 271 eiro zaudējumus pretstatā gadu iepriekš gūtajai peļņai, lie
...
Rehabilitācijas centrā "Jaunķemeri" pieaug ar psihoemocionālo pārslodzi saistītu arodslimību gadījumu skaits
LETA 14.04.2026
Rīga, 14. apr., LETA. Rehabilitācijas centrā "Jaunķemeri" arvien biežāk ierodas pacienti, kuriem kā arodsaslimšanas diagnoze ir noteikts izdegšanas sindroms vai psihoemocionāla pārslodze, aģentūru LETA informēja centra pārstāve Laura Ikauniece.
Ja a
...
Autobusu tirgotāja "M.E. Lat-Lux" apgrozījums pērn samazinājies par 17,5%
LETA 14.04.2026
Rīga, 14. apr., LETA. Autobusu tirgotāja SIA "M.E. Lat-Lux" apgrozījums pagājušajā gadā bija 15,074 miljoni eiro, kas ir par 17,5% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 42,8% - līdz 437 128 eiro, liecina informācija "Firmas.l
...