Liepāja, 28.febr., LETA. Uzņēmums "Baltic Solar Factory"Liepājā plāno būvēt Latvijā pirmo saules elektropaneļu ražotni, Rietumu Radio informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldē.
Lai arī Latvijai ir vairāki priekšnosacījumi, lai veiksmīgi attīstītu atjaunojamo enerģijas resursu projektus, tomēr šobrīd valstī nav neviena saules elektropaneļu ražošanas uzņēmuma.
"Liepājas SEZ ir ideāli piemērota vieta ar attīstītu infrastruktūru, uzņēmējiem izdevīgiem darbības nosacījumiem, augsti kvalificētu darbaspēku, plašām eksporta iespējām. "Baltic Solar Factory" ražotnes izveide tieši Liepājā ir likumsakarīga augstāk minēto apstākļu dēļ, gan arī tādēļ, ka ražošana atradīsies vistuvāk potenciāliem patērētajam", sacīja Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis
"Baltic Solar Factory" projekta attīstītājs un Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis Kristaps Stepanovs akcentēja, ka "pateicoties šādām speciālās ekonomiskām zonām, vietējās pašvaldības ieinteresētību veicināt tautsaimniecības attīstību gan reģionālā, gan ilgtermiņā arī nacionālā līmenī, ir iespēja attīstīt ilgtermiņa projektus, veicināt atjaunojamo enerģijas resursu īpatsvara pieaugumu, veicināt Latvijas enerģētisko neatkarību.
"Plānojam, ka "Baltic Solar Factory" kļūs par lielāko saules elektropaneļu ražotāju Latvijā, kas Baltijas jūras reģiona valstīm piedāvās tirgū labākos, efektīvākos un kvalitatīvākos produktus", piebilda Stepanovs.
"Baltic Solar Factory" ir 2016.gadā dibināts Latvijas uzņēmums, kurš attīsta atjaunojamās enerģijas ražošanas projektus. "Baltic Solar Factory", izpētot labāko Eiropas praksi un Latvijas potenciālu, Liepājā plāno atvērt pirmo saules elektropaneļu rūpnīcu.
Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju uzņēmuma pamatkapitāls ir 3000 eiro.
51% "Baltic Solar Factory" kapitāla daļu pieder Svetlanai Balahanovai, bet 49% Stepanovam.
Jau ziņots, ka Liepājā šodien norisinājās "Saules diena", kuras laikā atjaunojamo enerģijas resursu (AER) eksperti, uzņēmēji un citi interesenti diskutēja par AER projektu attīstības iespējām Latvijā un konkrēti Liepājas Speciālā ekonomikā zonā.
Liepājā plāno būvēt Latvijā pirmo saules elektropaneļu ražotni
LETA 28.02.2017
"All Media Latvia" apgrozījums pērn pieaudzis par 5,4%
LETA 17.07.2026
Rīga, 17. jūl., LETA. Mediju uzņēmums SIA "All Media Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 33,258 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 17% un bija 6,581 miljons eiro, liecina "Firm
...
Nomainīta azartspēļu rīkotāja "Alfor" valde
LETA 17.07.2026
Rīga, 17. jūl., LETA. Nomainīta azartspēļu rīkotāja SIA "Alfor" valde, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"Alfor" valdē iecelts Marcins Vojcehs Lipka un Gints Pakārklis, savukārt darbu valdē atstājis Vojteks Lipka un Kristians Katasts.
Izmaiņas uzņē
...
Dakteri klauni Vidzemes slimnīcā turpmāk sniegs emocionālu atbalstu arī senioriem
LETA 17.07.2026
Rīga, 17. jūl., LETA. Dakteri klauni Vidzemes slimnīcā turpmāk regulāri sniegs emocionālu atbalstu arī vecāka gadagājuma pacientiem, biedrībai "Dr. Klauns" sākot jaunu projektu.
Kā aģentūru LETA informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību un mārketing
...