Rīga, 10.okt., LETA. Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa 7.oktobrī pasludināja gaļas pārstrādes uzņēmuma SIA "Ardeks ražošana" maksātnespējas procesu.
Kā aģentūrai LETA sacīja tiesā, par administratori procesā tika iecelta Ilze Krasta. Līdz ar to tika izbeigts ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process.
Uzņēmuma "Ardeks ražošana" pārstāvji iepriekš situāciju atturējās komentēt, skaidrojot to ar īpašnieka prombūtni.
"Firmas.lv" dati liecina, ka uzņēmuma apgrozījums pērn bija 6,259 miljoni eiro, kas ir par 10,5% vairāk nekā 2014.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 5,665 miljoni eiro, bet kompānijas zaudējumi pieauga 2,1 reizi un sasniedza 2,301 miljonu eiro.
Finanšu pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka zaudējumu pieaugums saistīts ar lielo konkurenci gaļas tirgū, turklāt 2015.gadā augušas cenas izejvielām, degvielai, elektrībai, kā arī būtiski paaugstinātas algas darbiniekiem, līdz ar to palielinājās nodokļu izmaksas un pieauga pārdošanas izdevumi.
Uzņēmums ar zīmolu "Ardeks" ražo vairāku veidu vārītas un kūpinātas desas, žāvējumus, pastētes, kulinārijas izstrādājumus, kā arī nodarbojas ar produkcijas piegādi, vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību.
"Ardeks ražošana" dibināta 1996.gadā. Tās pamatkapitāls ir 66 882 eiro. Pērn kompānijā strādāja 127 darbinieki. Uzņēmumam ir gaļas pārstrādes cehi Murjāņos un Saldū.
Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Jurijs Gromovs.
Gaļas pārstrādes uzņēmumu "Ardeks ražošana" pasludina par maksātnespējīgu
LETA 10.10.2016
"OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu loģistikas terminālim "REX Terminal"
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. "OP Corporate Bank" piešķīrusi 3,5 miljonu eiro aizdevumu SIA "REX Terminal", kas pārvalda loģistikas termināli Rīgas lidostas teritorijā, ģentūrai LETA pavēstīja bankā.
Bankā min, ka 2021. gadā uzbūvētais terminālis, kura pla
...
Džina ražotājs "BBG Spirits" investējis vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Džina ražotājs SIA "BBG Spirits", kas strādā ar zīmolu "Hedonya", investējusi vairāk nekā 250 000 eiro jaunu produktu izstrādē un zīmola attīstībā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
"BBG Spirits" skaidro, ka līdz vasarai plāno
...
Optiskās šķiedras ražotāja "Lightguide" apgrozījums pērn pieaudzis par 10,4%
LETA 20.05.2026
Rīga, 20. maijs, LETA. Optiskās šķiedras ražotājs SIA "Light Guide Optics International" ("Lightguide") pagājušajā gadā strādāja ar 62,923 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,4% vairāk nekā 2024. gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 8,7%
...