Krievijas noteiktais aizliegums importēt Eiropas Savienības (ES) pārtikas produkciju mājputnu gaļas tirgu Eiropā neietekmēs, kas skaidrojams ar līdzšinējo cenu politiku un pietiekami lielo putnu gaļas importu no Baltkrievijas, biznesa portālu "Nozare.lv" atzina AS "Putnu fabrika "Ķekava"" ("Ķekava") valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.
"ES neaizrāvās ar putnu gaļas importu uz Krieviju, jo tur iepirkuma cenas bija pārāk zemas un neinteresantas salīdzinājumā ar cenām Eiropā. Daži uzņēmumi gan importēja nelikvīdu preci, kā, piemēram, vistu kājas, bet kvalitatīva gaļa - filejas un veseli putni - tiek realizēti ES un citviet pasaulē. Pieprasījums ir milzīgs, īpaši liels deficīts ir pēc vistu spārniņiem, ko pieprasa Āzijā, tur ir milzīgs potenciāls tirgus gan šim produktam, gan jebkurai putnu gaļai," sacīja uzņēmējs.
Viņš arī norādīja, ka lielākās mājputnu eksportētājas Krievijai līdz šim bijušas Baltkrievija un Ukraina, turklāt pašā Krievijā pēdējos gados veiktas lielas investīcijas putnu fermu attīstībā.
"Baltkrievija un Ukraina pietiekamā daudzumā apgādāja Krievijas tirgu. Pēc Krievijas sankcijām pret Ukrainu Eiropā pastāvēja bažas par lētās putnu gaļas ienākšanu no Ukrainas, taču pēc karadarbības sākšanās tur ražošana pilnībā apturēta un bažām pamata vairs nav. Savukārt Krievijā pēdējos gados veiktas lielas investīcijas putnkopībā un šis bizness ir patiešām veiksmīgi attīstīts," atzina Vilcmeiers.
Putnu gaļas tirgu Krievijas sankcijas neietekmēs
LETA 07.08.2014
Biroju kompleksā "Jaunā Teika" divas dienas pārstrādei varēs nodot elektrotehniku
LETA 21.04.2026
Rīga, 21. apr., LETA. Elektroierīču un sadzīves tehnikas vairumtirgotājs SIA "LG Electronics Latvia" un "EfTEN Capital Latvia" no šodienas līdz trešdienai, 22. aprīlim, biroju kompleksā "Jaunā Teika" organizē iniciatīvu, kuras laikā pārstrādei būs ie
...
Tiesa turpinās skatīt digitālās televīzijas krimināllietu
LETA 21.04.2026
Rīga, 21. apr., LETA. Rīgas apgabaltiesa šodien plkst. 10 turpinās skatīt tā dēvēto digitālās televīzijas krimināllietu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Šodien plānots turpināt tiesas debates, uzklausot apsūdzētā Jāņa Lozes aizstāvi Rinaldu Bušu.
...
Tiesa turpinās skatīt lietu par krāpšanos austrumu robežas izbūvē
LETA 21.04.2026
Rīga, 21. apr., LETA. Kurzemes rajona tiesa šodien plkst. 10 turpinās skatīt krimināllietu, kurā par krāpšanu austrumu robežas izbūvē apsūdzētas vairākas personas, tostarp būvuzņēmējs Māris Peilāns, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Iepriekšējā tiesa
...