Ienākt
Autors: LETA

Latvijā atzīmēs Pasaules Olu dienu

Rīga, 8.okt., LETA. Šodien, kā ik gadu oktobra otrajā piektdienā, pasaulē un tostarp arī Latvijā atzīmē Pasaules Olu dienu, aģentūru LETA informēja olu ražotājs AS "Balticovo".

Kompānijā skaidroja, ka par šā gada galveno vadmotīvu Starptautiskā olu komisija ir noteikusi rūpes par apkārtējo vidi un izcēlusi, ka ola ir "dabas ideālais komplekts", atzīmējot olas daudzpusību un priekšrocības. Kā norādīja "Balticovo", ola ir viens no barības vielām visbagātākajiem dabiskajiem pārtikas avotiem un tā sekmē smadzeņu darbības uzlabošanu, fiziskā spēka pieaugumu, kā arī veicina bērna augšanu.

Šogad Pasaules Olu dienas ietvaros atzīmē arī faktu, ka līdztekus uztura ieguvumiem, ola ir arī zemas ietekmes olbaltumvielu avots saskaņā ar Pasaules resursu institūta olbaltumvielu rezultātu karti. Kā piebilda kompānijā, olām ir viszemākais ekoloģiskās pēdas nospiedums no parastajiem dzīvnieku olbaltumvielu avotiem, un tās ir salīdzināmas ar dažiem augu izcelsmes pārtikas produktiem.

Šodien "Balticovo" Pasaules Olu dienas ceļojošais "street food" restorāns piedāvās bez maksas nobaudīt svaigi pagatavotus olu ēdienus. Šodien ceļojošais restorāns pieturēs vairākās vietās Rīgā, tostarp no plkst. 8.30 līdz 10 tas atradīsies pie VEF kultūras pils, no plkst.10.30 līdz 12 - Kaļķu un Vaļņu ielu krustojumā, no plkst.12.30 līdz 14 - pie Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra, no plkst. 14.30 līdz 16 - pie Mūkusalas Biznesa centra, bet no plkst.16.30 līdz 18 "Balticovo" ceļojošais restorāns pieturēs Āgenskalna tirgus teritorijā.

Savukārt sestdien, 9.oktobrī, ceļojošais restorāns būs sastopams no plkst.10 līdz 12 Iecavā, stāvlaukumā blakus tirgus laukumam un Iecavas autoostai, bet no plkst.14 līdz 16 tas atradīsies Rīgā, Esplanādē.

Vienlaikus sestdien Esplanādē notiks dējējvistu un dēto olu izstāde, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrību "Trusis un citi".

"Balticovo" pārstāvji informēja, ka izstādē apmeklētāji varēs aplūkot 30 dažādu mājputnu šķirnes un to olas. Izstādē būs skatāmas arī cukurvistiņas, kas tiek dēvētas par Latvijas nacionālo dārgumu, jo ir viena no senākajām pašmāju vistu šķirnēm, kas pēdējo 80 gadu laikā tikusi sajaukta ar citām. Līdztekus izstādes apmeklētāji Rīgas centrā varēs ieraudzīt Kūrlandes zosis, kā arī Bronzas un Lavandas krāsas tītarus.

Svētku aktivitāšu programmai un aktualitātēm iespējas sekot līdzi "Balticovo" "Facebook" lapā.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Balticovo" pērn strādāja ar 54,318 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,7% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa palielinājās gandrīz divas reizes un bija 3,033 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 4 407 781 eiro. "Balticovo" lielākais akcionārs ir SIA "BCO", kam pieder 95,53% kompānijas akciju. Vienlaikus "BCO" kapitālā, pēc "Firmas.lv" datiem, 67% pieder Tatjanai Poplavskai, bet 33% pieder Valdim Grimzem.