Ienākt
Autors: LETA

"Tetra Pak" Baltijā sācis testēt kartona iepakojumu atgriešanas sistēmu

Rīga, 21.sept., LETA. Pārtikas pārstrādes un iepakojumu risinājumu uzņēmums "Tetra Pak" ir sācis Baltijas valstīs ieviest kartona iepakojumu atgriešanas sistēmu, pirmo iepakojumu nodošanas iekārtu uzstādot tirdzniecības centrā "Ulemiste" Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

"Tetra Pak" sācis kartona atgriešanas un pārstrādes pilotprojektu Igaunijā, kur sadarbībā ar tehnoloģiju piegādātāju "RVM Systems" kartona iepakojums tiek integrēts esošajā savākšanas sistēmā.

Kartona iepakojumu savākšanas automāts darbojas kā standarta iepakojuma pieņemšanas automāts. Patērētāji aicināti nodot tukšas un nesaplacinātas pārtikas un dzērienu kastītes, ko iekārta sašķiro kā materiālu turpmākai pārstrādei. Tiek pieņemti visa veida kartona iepakojumi neatkarīgi no ražotāja, formas, izmēra vai produkta.

"Uzņēmums vērtēs, cik lielā mērā šāds iepakojumu savākšanas risinājums varētu palielināt kartona savākšanu pārstrādei Baltijā," norāda SIA "Tetra Pak" valdes locekle un Baltijas vadītāja Maija Baumane.

Uzņēmumā informēja, ka jaunā koncepta iekšējais izmēģinājums veikts uzņēmuma Ziemeļeiropas galvenajā mītnē Lundā, Zviedrijā. Trīs mēnešu pilotprojekta laikā "Tetra Pak" darbinieki veiksmīgi nodeva pārstrādē vairāk nekā 30 000 kartona iepakojumu.

"RVM Systems" rīkotājdirektors Tarmo Koreiniks atzīmē, ka reversās tirdzniecības sistēmas ir pierādījušas sevi kā efektīvu veidu iepakojuma materiālu savākšanai pārstrādei lielos apjomos. 

"Bet, kad runa ir par kartona iepakojumiem, vēl tik daudz kas nav izpētīts. Kartona iepakojumu atsevišķa savākšana ir būtiska daļa pārejā uz aprites ekonomiku ar zemu oglekļa dioksīda emisiju, jo tā palielina otrreizējai pārstrādei pieejamo materiālu apjomu un kvalitāti," skaidro Koreiniks.

Atkarībā no rezultātiem Tallinā "Tetra Pak" izvērtēs, cik lielā mērā un kur šāda veida risinājums varētu veicināt kartona iepakojumu savākšanas palielināšanu.

"Tetra Pak" nodarbojas ar šķidro pārtikas produktu iepakojamā materiāla ražošanu un pārdošanu. Uzņēmuma klienti ir lielākie piena pārstrādātāji, siera un saldējuma ražotāji, sulu un atspirdzinošo dzērienu ražotāji Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Uzņēmums reģistrēts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 21 300 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. "Tetra Pak" pilnībā pieder Šveicē reģistrētajam uzņēmumam "Tetra Laval International SA".