Ienākt
Autors: LETA

Projektā "Deglava gleznotāju rezidence" pabeigti apjomīgākie būvdarbi

Rīga, 13.sept., LETA. Daudzdzīvokļu dzīvojamajā projektā "Deglava gleznotāju rezidence", kurā Pļavniekos top divas 10 stāvu daudzīvokļu mājas ar kopumā 152 dzīvokļiem, pabeigti apjomīgākie būvdarbi, aģentūrai LETA pavēstīja attīstītāja SIA "Unico" pārstāvji.

Projektu, kuru 6 352 767 eiro apjomā kreditē AS "Expobank", plānots nodot ekspluatācijā 2022.gada aprīlī, bet dzīvokļu īpašnieki provizoriski ēkās ievākties varēs nākamā gada septembrī.

Projektu īsteno būvsabiedrība "Monum", savukārt pasūtītājs ir "Electra group" meitasuzņēmums "Unico".

Projektā plānoti vienistabas līdz četru istabu dzīvokļi, tostarp mazākā dzīvokļa platība būs 29 kvadrātmetri, bet lielākā - 87 kvadrātmetri.

Tāpat "Deglava gleznotāju rezidences" projektā plānotas autostāvvietas un noliktavas telpas, zaļā zona un bērnu spēļu laukumi, papildus plānots izbūvēt velosipēdu stāvvietas, atpūtas zonu un sporta laukumu. Ēkas atradīsies Augusta Deglava ielā 148, Rīgā.

"Deglava gleznotāju rezidences" pārdošanas vadītāja Žanete Balode pavēstīja, ka kopumā projektā plānotas sešas ēkas - sīkāka informācija par četru atlikušo ēku būvniecības uzsākšanu būs pieejama janvārī.

"Unico" pārstāvji informēja, ka būvniecībā plānots izmantot siltumietilpīgus materiālus, kas nozīmē, ka ēkas energoefektivitāte sasniegs "A" līmeni un siltuma zudumi būs tuvu nullei. Dzīvokļi tiks aprīkoti ar individuāliem siltuma skaitītājiem.

Kopuzņēmums "Unico" reģistrēts 1998.gadā, un tā pamatkapitāls ir 7 704 340 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas kapitālā 98,92% pieder Nīderlandē reģistrētai kompānijai "Electra East Europe", bet 1,08% - Izraēlā reģistrētai kompānijai "A.C. Moore Ltd". "Unico" pēdējos gadus nav guvusi ieņēmumu no pamatdarbības, finanšu gadus noslēdzot ar zaudējumiem, tostarp 2020.gadā "Unico" zaudējumi bija 381 436 eiro.

"Electra group" starptautiskajā portfelī ietilpst dažādas sarežģītības projekti, kas patlaban aptver 17 valstis. Grupa dibināta 1945.gadā un kotēta Telavivas fondu birža kopš 1971.gada. "Electra group" strādā ar projektiem, sākot no dzīvojamām, rūpnieciskām un augsto tehnoloģiju jomām līdz slimnīcām, komunālajiem uzņēmumiem, valsts infrastruktūras un citiem projektiem.

"Expobank" šogad pirmajā pusgadā strādāja ar zaudējumiem 833 000 eiro apmērā, kas ir par 23,4% vairāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, liecina bankas publiskotā informācija. Bankas aktīvi 2021.gada 30.jūnijā bija 86,903 miljonu eiro apmērā, kas ir par 41,2% jeb 25,358 miljoniem eiro vairāk nekā 2020.gada beigās, kad "Expobank" aktīvi bija 61,545 miljoni eiro.

2012.gada februārī par bankas vienīgo īpašnieku kļuva Krievijas uzņēmējs Igors Kims, kurš iepriekš bija arī bankas līdzšinējā īpašnieka "MDM Bank" akcionārs. 2012.gada 28.aprīlī "LTB Bank" mainīja nosaukumu pret "Expobank". Banka izveidota 1991.gadā. Pēc aktīvu apmēra "Expobank" ir mazākā banka Latvijā.