Ienākt
Autors: LETA

Bijušā Aglonas novada pašvaldības kapitāldaļas atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā nonāks Krāslavas un Preiļu pašvaldību īpašumā

Rīga, 13.sept., LETA. Bijušā Aglonas novada pašvaldības kapitāldaļas SIA "Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija" nonāks Krāslavas un Preiļu pašvaldību īpašumā, paredz Preiļu novada domes lēmums.

Saistībā ar bijušā Aglonas novada pašvaldības sadalīšanu un mantas, tiesību un saistību pārdali starp Preiļu novada pašvaldību un Krāslavas novada pašvaldību, bija nepieciešams sadalīt Aglonas novada pašvaldībai piederējušās 15 jeb 2,73% kapitāldaļu, daļu no tām nodot Krāslavas novada pašvaldībai. Vienas daļas vērtība ir 860 eiro.

Kapitāldaļu sadalīšana norisinās, balstoties uz iedzīvotāju skaitu. Pēc Iedzīvotāju reģistra datiem uz 2021.gada 1.janvāri iedzīvotāju skaits Aglonas pagastā bija 1702 jeb 51,72% no kopējā Aglonas novada iedzīvotāju skaita, bet Grāveru, Šķeltovas un Kastuļinas pagastos kopā iedzīvotāju skaits ir bijis 1589 jeb 48,28% no kopējā novada iedzīvotāju skaita.

Grāveru, Šķeltovas un Kastuļinas pagasti administratīvi teritoriālās reformas gaitā pievienoti Krāslavas novadam. Tāpēc Preiļu novada domes deputāti vienbalsīgi nolēma nodot Krāslavas novada pašvaldībai septiņas jeb 1,32% Aglonas novada pašvaldībai piederējušās kapitāldaļas par kopējo summu 6020 eiro, parakstot pieņemšanas-nodošanas aktu.

Preiļu novadam, kuram pievienots Aglonas pagasts, no SIA "Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija" 15 kapitāldaļām tiek iedalītas astoņas jeb 1,42% kapitāldaļu, kuru kopējā summa ir 6880 eiro.

"Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija" īpašnieki ir vairākas Latgales pašvaldības - Daugavpils dome, Augšdaugavas, Krāslavas, Preiļu, Līvānu novada dome, kā arī bijušās Aglonas un Vārkavas novadu pašvaldības. "Firmas.lv" dati liecina, ka atkritumu apsaimniekotāja apgrozījums pērn ir bijis 3,894 miljoni eiro, bet peļņa 442 897 eiro.