Ienākt
Autors: LETA

Notiks "Tet" apmācības uzņēmējiem "Pieslēdzies mākonim"

Rīga, 10.jūn., LETA. Šodien tiešsaistē notiks tehnoloģiju uzņēmuma SIA "Tet" organizētās apmācības "Pieslēdzies mākonim", kuru mērķis ir stiprināt uzņēmēju zināšanas par jaunākajām mākoņu tehnoloģijām un veicināt digitālo prasmju pilnveidi Latvijā kopumā, aģentūrai LETA pavēstīja "Tet" vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Elīna Kovaļova.

Viņa informēja, ka šodien vienā dienā notiks teorētiskā daļa un praktiskais demonstrējums tam, kā strādā biznesa mākonis.

"2020.gadā veicām pētījumu, kas atklāja, ka pusei Latvijas uzņēmumu joprojām pietrūkst zināšanu par tehnoloģijām un to priekšrocībām. Šis zināšanu un prasmju trūkums traucē uzsākt jaunāko tehnoloģisko risinājumu izmantošanu uzņēmējdarbībā, kas var palīdzēt samazināt informācijas tehnoloģiju (IT) izmaksas, uzlabot biznesa iekšējos procesus un to efektivitāti, kā arī nodrošināt konkurētspēju un ilgtermiņa attīstību. Mūsu mērķis ir atbalstīt vietējos uzņēmumus un palīdzēt tiem apgūt "mākoņus", tādējādi mazinot digitālo plaisu," sacīja "Tet" valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

Līdz šīs nedēļas sākumam apmācībām bija pieteikušies vairāk nekā 150 uzņēmumu un iestādes.

"Tet" pieder valstij SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" personā (51%) un telekomunikāciju kompānijas "Telia Company" meitasuzņēmumam "Tilts Communications" (49%). "Tet" grupā ir uzņēmumi "Tet", "Citrus Solutions", "Data Experts", "Helio Media" un "Baltijas datoru akadēmija". "Tet" pieder 23% SIA "Latvijas mobilais telefons" kapitāldaļu.

2020.gadā "Tet" strādāja ar 178,292 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,2% mazāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa samazinājās par 8,5% un bija 30,078 miljoni eiro., liecina "Firmas.lv" informācija.