Ienākt
Autors: LETA

Degvielas mazumtirgotāja "Neste Latvija" apgrozījums pērn sarucis par 11,7%

Rīga, 13.maijs, LETA. Degvielas mazumtirgotāja SIA "Neste Latvija" apgrozījums pagājušajā gadā bija 300,68 miljoni eiro, kas ir par 11,7% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 48% - līdz 5,282 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka "Neste Latvija" apgrozījuma kritums ir saistīts ar naftas produktu cenu samazināšanos Covid-19 pandēmijas dēļ. Vienlaikus kopējais realizētās degvielas apmērs pērn ir pieaudzis gan mazumtirdzniecībā, gan piegādēs tiešajiem klientiem.

2020.gadā "Neste Latvija" atvēra vienu jaunu automātiskās degvielas uzpildes staciju, tādējādi gada beigās "Neste Latvija" pārvaldīja kopumā 76 automātiskās degvielas uzpildes stacijas. Arī šogad, pēc gada pārskatā minētā, kompānijas degvielas uzpildes staciju tīklu plānots turpināt paplašināt.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā arī norādīts, ka pagājušajā gadā notika divas naftas produktu noplūdes, bet visos gadījumos naftas produkti savākti un kaitējums videi nav nodarīts.

Pagājušajā gadā kompānija ieviesa jaunu norēķināšanās veidu - "Neste" mobilo aplikāciju norēķiniem par degvielu un vējstiklu šķidrumu.

Pēc vadības ziņojumā minētā, "Neste Latvija" arī 2021.gadu plāno noslēgt ar peļņu.

"Neste Latvija" apgrozījums 2019.gadā bija 340,577 miljoni eiro, kas ir par 3,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 17,4% un bija 10,151 miljons eiro.

Uzņēmums "Neste Latvija" reģistrēts 1993.gadā, un tā pamatkapitāls ir 15,03 miljoni eiro. "Neste Latvija" īpašnieks ir Nīderlandes "Neste Affiliate". 

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem, 2020.gadā "Neste Latvija" bija lielākais degvielas mazumtirgotājs Latvijā.