Ienākt
Autors: LETA

"Daugavas stadiona" ledus treniņa halles vadība un būvnieki izvairās komentēt gatavību pasaules hokeja čempionātam

Rīga, 13.maijs, LETA. Pēc tam, kad pasaules hokeja čempionātam paredzētā "Daugavas stadiona" ledus treniņa halle piedzīvoja atkārtotas neveiksmes ēkas nodošanā ekspluatācijā, kultūras un sporta centra "Daugavas stadions" vadība un atbildīgā būvnieku kompānija "ARMS Group" vairākas dienas izvairās komentēt gatavību pasaules hokeja čempionātam.

Vairāku dienu laikā aģentūrai LETA nav izdevies sazināties ar ledus halles būvnieka "ARMS Group" īpašnieku un vadītāju Artūru Sprudzānu, kurš neatbildēja uz telefona zvaniem.

Tāpat aģentūrai LETA vairākas dienas nav izdevies noskaidrot halles gatavību čempionātam no sporta bāzes valdes locekļa Daniēla Nātriņa, kurš arī neatbild uz telefona zvaniem.

LETA jau ziņoja, ka ceturtdien turpinoties komunikācijai ar ēkas apsaimniekotājiem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piektdien, 14.maijā, plāno veikt klātienes pārbaudi "Daugavas stadiona" ledus treniņu hallē.

Trešdien objektu apmeklējuši VUGD inspektori un secinājuši, ka liela daļa no iepriekš dienesta konstatētajām ugunsdrošības nepilnībām ir novērstas, taču ne visas.

Rīgā gaidāmajā pasaules čempionātā izlašu treniņi paredzēti jaunuzceltajā "Daugavas" stadiona ledus hallē, taču tā vēl nav nodota ekspluatācijā.

Pagājušās nedēļas nogalē VUGD sagatavoja negatīvu atzinumu par halles atbilstību ugunsdrošības prasībām.

Tikmēr "Volvo" sporta centra hallē pakāpeniski sākti darbi, lai nepieciešamības gadījumā varētu uzņemt izlašu treniņus pasaules hokeja čempionāta laikā.

2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiks no 21.maija līdz 6.jūnijam.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, 2019.gadā "ARMS Group" strādāja ar 5,294 miljonu eiro apgrozījumu un guva 54 815 eiro peļņu. Uzņēmuma finanšu dati par 2020.gadu vēl nav publiskoti.

Uzņēmums reģistrēts 2014.gadā ar 3000 eiro pamatkapitālu. Līdz 2015.gadam uzņēmuma 50% kapitāldaļu īpašnieks bija Andris Kozulis, kuru vēlāk apsūdzēja un notiesāja par balsu pirkšanu Saeimas vēlēšanās sava drauga, toreizējā "Vienotības" politiķa Dzintara Zaķa labā.

Patlaban Sprudzāns ir vienīgais "ARMS Group" īpašnieks.

Savukārt 2019.gada septembrī Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "De facto" vēstīja, ka iespēju celt ledus halli Rīgā pie "Daugavas stadiona" ieguvusi igauņu kompānija, kuras līdzīpašnieks apsūdzēts par bijušā Tallinas mēra Edgara Savisāra kukuļošanu.