Ienākt
Autors: LETA

LMT apgrozījums pirmajā ceturksnī pieaudzis par 5,6%

Rīga, 23.apr., LETA. Mobilo sakaru operatora SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) apgrozījums šogad pirmajā ceturksnī bija 59,7 miljoni eiro, kas ir par 5,6% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, aģentūru LETA informēja LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Valdis Jalinskis.

Viņš arī informēja, ka LMT peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem 2021.gada pirmajā ceturksnī pieauga par 3,6% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, sasniedzot 19,7 miljonus eiro.

Savukārt LMT klientu pieslēgumu skaits audzis par 1% - līdz 1,33 miljoniem.

Jalinskis skaidroja, ka interneta patēriņa pieaugums, viedtelevīzijas attīstība un aktīva uzņēmumu interese par biznesa risinājumiem ir ļāvusi LMT šogad pirmajā ceturksnī palielināt klientu pieslēgumu skaitu un kāpināt apgrozījumu.

"Pandēmijas ietekmē strauji digitalizējot gan uzņēmumu darba procesu, gan mājsaimniecību ikdienu, ko nosaka nepieciešamība strādāt vai mācīties attālināti, interneta patēriņš ir būtiski audzis. Vienlaikus tas radījis arī arvien pieaugošu pieprasījumu pēc mūsdienīgiem, inovatīviem biznesa risinājumiem efektīvākai uzņēmumu darba organizēšanai. LMT nodrošina tehnoloģijas un servisu, kas daļēji atslogo darbiniekus un ļauj pārvirzīt resursus sarežģītāku funkciju pildīšanai, tā atvieglojot ikdienā veicamos uzdevumus un palīdzot veicināt biznesa izaugsmi," pauda LMT prezidents Juris Binde.

Viens no LMT piedāvātajiem biznesa risinājumiem, kas gada laikā piedzīvojis strauju izaugsmi, ir Zvanu pārvaldnieks, kas pēc būtības ir virtuāls birojs, nodrošinot zvanu maršrutēšanu, grupas zvanus, interaktīvu balss atbildi, zvanu statistiku un citus. Klientu skaits, kuri izvēlējušies šo risinājumu, gada laikā ir pieaudzis par 42%.

Tāpat gada laikā par 41% ir pieaudzis uzņēmumu skaits, kas izmanto Elektronisko darba laika uzskaites sistēmu (EDLUS), kas ir rīks darbinieku reģistrēšanai un darbalaika uzskaitei dažādos rakursos. Elektronisko darba laika uzskaites sistēmu visvairāk izmanto būvniecības uzņēmumi, bet arvien biežāk izvēlas arī ražošanas, apsardzes un citu nozaru uzņēmumi.

Viens no jaunākajiem risinājumiem, ko, gatavojoties āra tirdzniecības aktivitātēm, arvien plašāk sāk izmantot tirdzniecības nozarē strādājošie, ir mobilās kases viedierīce "Tiki-Taka PAY". 

Jau vēstīts, ka LMT koncerna apgrozījums 2019.gadā bija 229,008 miljoni eiro, kas bija par 5,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa palielinājās par 1,3% un bija 28,962 miljoni eiro. Savukārt koncerna apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 228 miljoni eiro, bet peļņa veidoja 27 miljonus eiro.

LMT reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 817 000 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. LMT kapitālā 49% pieder "Telia Company" un tās meitasfirmai "Sonera Holding", pa 23% akciju pieder SIA "Tet" un Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, bet 5% - SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"". "Telia Company" pieder 49% "Tet" kapitāldaļu, bet Latvijas valstij "Possessor" personā - 51%.