Ienākt
Autors: LETA

"Rīgas mežu" "Zaļās klases" vadītājas galvenais uzdevums bijis sakopt telpas pēc pasākumiem

Rīga, 20.apr., LETA. "Rīgas mežu" "Zaļās klases" vadītājas galvenais uzdevums bijis sakopt telpas pēc pasākumiem, šodien Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas deputātus informēja SIA "Rīgas meži" valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Mēģinot noskaidrot, kādēļ "Zaļās klase" bijusi tik zemā līmenī, esot noskaidrots, ka vadītājas galvenais uzdevums esot bijis strādāt par apkopēju un sakopt vietu pēc pasākumiem.

Skudra atzina, ka viņas rīcībā nav faktu, ka "Zaļā klase" būtu izmantota izklaides pasākumiem, piemēram, medību vai atpūtas pasākumu organizēšanai.

Viņa informēja, ka visi šī projekta būvniecības darbi ir apturēti, lai saprastu saimniecības ēkas jeb "Zaļās klases" projekta otrās kārtas patiesos iemeslus un ko ar to darīt. Viņas ieskatā, izglītības projekts "Zaļā klase" esot jāpaceļ citā līmenī, uzstādot konkrētus sasniedzamus mērķus, bet tai uzbūvēto ēku varētu izmantot izglītības, vides vai mākslas projektiem.

"Rīgas mežu" projekts "Zaļā klase" būs izmaksājis vismaz 1 143 436 eiro. Projekta izmaksas 2020.gada beigās bija 627 367 eiro, savukārt "Zaļās klases" būvniecības projekta otrajā kārtā jeb saimniecības ēkā kopā uz 2020.gada beigām bija ieguldīti 313 669 eiro, bet šī gada investīciju plānā ir paredzētas vēl papildu izmaksas vismaz 202 400 eiro vērtībā. Tātad kopējās izmaksas uz saimniecības ēku potenciāli būs 516 069 eiro.

Uzņēmuma sagatavotajā informācijā norādīts, ka 2021.gada "Rīgas mežu" budžets dalībnieku sapulcē nav apstiprināts, tāpēc var uzskatīt, ka investīciju plānā paredzētās 202 400 eiro izmaksas nav apstiprinātas.

Valde gan šīs izmaksas esot akceptējusi 2020.gada decembrī.

Kā norāda Skudra, detalizēta projekta tēriņu izpēte liekot uzdot jautājumus, vai šis objekts ir bijis paredzēts kā skolēnu izglītošanai paredzēta būve, vai, piemēram, mednieku vajadzībām būvēts atpūtas komplekss.

Jau ziņots, ka "Rīgas mežu" ilggadējais vadītājs Aivars Tauriņš un valdes loceklis Juris Buškevics zaudējuši amatu, ņemot vērā trauksmes cēlēja ziņojumā pausto. Pašlaik, lai pārbaudītu ziņojumā sniegto informāciju, uzņēmumā sākts audits.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "Rīgas meži" pamatkapitāls ir nepilni 115 miljoni eiro.

Uzņēmums 2019.gadu aizvadījis ar 16,8 miljonu eiro apgrozījumu un 621 579 eiro peļņu. Dati par uzņēmuma darbību pērn vēl nav pieejami.