Ienākt
Autors: LETA

"Maxima" sākusi pirkumu digitālo čeku ieviešanu

Rīga, 8.apr., LETA. Mazumtirgotājs SIA "Maxima Latvija" sākusi pakāpenisku pirkuma čeku digitalizāciju, kas gada otrajā pusē sniegs iespēju klientiem izvēlēties - saņemt čeku digitālā vai papīra formātā, aģentūrai LETA pavēstīja "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

Viņa skaidroja, ka patlaban kases čeku izsniegšana digitālā formātā noris testēšanas pirmajā fāzē, kas patlaban pieejama "Maxima" mobilās lietotnes lietotājiem, kuriem testa čeka digitālā versija tiek automātiski nosūtīta uz "Paldies" kartes kontā norādīto e-pastu, kā arī pieejama mobilajā lietotnē.

"Vides ilgtspējas jautājums mums ir ļoti nozīmīgs, tāpēc "Maxima Latvija" ir izstrādāta ilgtermiņa stratēģija, kā ar savu darbību samazināt ietekmi uz apkārtējo vidi. Šīs stratēģijas ietvaros regulāri ieviešam jaunas iniciatīvas un arvien meklējam inovatīvus risinājums, lai rūpētos par vidi mums apkārt, tāpēc esam pārliecināti, ka digitālie čeki ir vēl viens solis tuvāk zaļākai nākotnei," sacīja Dupate-Ugule.

Viņa atzīmēja, ka "Maxima Latvija" pie šī risinājuma ieviešanas strādā jau kopš 2019.gada, un pirmie rezultāti bija redzami jau 2020.gadā, kad detalizēta pirkumu vēsture pieejama mobilajā lietotnē. "Šī gada otrā puse būs pagrieziena punkts čeku digitalizācijai Latvijā pārtikas mazumtirdzniecībā, ko, esam pārliecināti, atzinīgi novērtēs arī mūsu klienti," sacīja Dupate-Ugule.

Uzņēmuma pārstāve skaidroja, ka, noslēdzoties sagatavošanās darbiem gada otrajā pusē, elektroniskā čeka saņemšana praksē būs ļoti ērta - lojalitātes programmas "Paldies" kontā vai "Maxima" mobilajā lietotnē būs jāveic atzīme, ka pirkuma čekus vēlos saņemt tikai elektroniski.

Attiecīgi, jau veicot pirkumu un veikalā aktivizējot savu "Paldies" karti, kases sistēma automātiski pielāgosies šai atzīmei un drukāts čeks netiks izsniegts.

"Maxima" elektronisko čeku sagatavošanās darbus sāka 2019.gadā, konsultējoties ar Valsts ieņēmumu dienestu un pielāgojot izmaiņas esošajā kases sistēmā, lai varētu pakāpeniski pāriet arī uz elektroniskajiem čekiem.

Dupate-Ugule arī norādīja - tā kā pašreiz notiek testēšanas stadija, gala izmaksas uzņēmums sniegs jau uz gada otru pusi, rudenī, kad plānots palaist šo pakalpojumu ar pilnībā funkcionējošu iespēju cilvēkiem izvēlēties kādu čeku saņemt.

"Ņemot vēra, ka šī tēma kopumā paliek arvien aktuālākā un pie šī jau labu laiku strādājām, izlēmām informēt, lai arī sabiedrība zinātu, ka arī Latvijā top šādas iespēja," teica Dupate-Ugule.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Maxima Latvija" 2019.gadā strādāja ar 836,727 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 25,5% un bija 27,496 miljoni eiro. Kompānija "Maxima Latvija" reģistrēta 2000.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro.

"Maxima Latvija" vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums "Lincoln Land Erste", bet patiesais labuma guvējs ir Nerijs Numavičs. Uzņēmums ir daļa no holdinga kompānijas "Maxima Grupe.