Ienākt
Autors: LETA

Kocēnu novadā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi pieaugs par 21,7%

Rīga, 1.apr., LETA. Kocēnu novadā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi no šodienas pieaugs par 21,7% un būs 2,72 eiro par kubikmetru, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Tostarp ūdensapgādes pakalpojumu tarifs turpmāk būs 1,17 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs būs 1,55 eiro par kubikmetru bez PVN.

Jaunie tarifi tika piemēroti Kocēnu novada Bērzaines, Dikļu, Kocēnu un Rubenes ciemā, kā arī Vaidavas un Zilākalna pagastā.

SPRK norādīja, ka savulaik Kocēnu novada ūdenssaimniecības komersants SIA "Kocēnu komunālā saimniecība" izmantoja pašvaldības īpašumā esošās iekārtas, būves, kā arī ūdensapgādes un kanalizācijas inženiertīklus bez maksas, bet no 2017.gada tie pārgājuši kompānijas īpašumā, par kuru izmantošanu komersantam ir jāaprēķina nolietojuma izmaksas, kas veido vislielāko izmaksu pieaugumu tarifu projektā.

Tāpat komisijā pauda, lai arī izmaksas pakalpojumu sniegšanai palielināsies, komersants vienlaicīgi ir ieguldījis līdzekļus pakalpojuma kvalitātes nodrošināšanā. Kocēnu novadā realizēti divi Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansēti projekti. To rezultātā ierīkota notekūdeņu attīrīšanas iekārtu tehnoloģiskā ēka, dūņu glabātuve, kā arī bioloģiskās attīrīšanas iekārtas ar četriem bioreaktoriem, kas samazina piesārņojumu dabai.

Kompānija "Kocēnu komunālā saimniecība" reģistrēta 2014.gadā, un tās pamatkapitāls ir 4,844 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmums pieder Kocēnu novada pašvaldībai. 2019.gadā "Kocēnu komunālā saimniecība" strādāja ar 693 066 eiro apgrozījumu un 224 482 eiro zaudējumiem.