Ienākt
Autors: LETA

"Jēkabpils pakalpojumu" valdes priekšsēdētājam piedāvā līdz 3300 eiro algu

Rīga, 30.marts, LETA. Jēkabpils pašvaldība izsludinājusi konkursu uz SIA "Jēkabpils pakalpojumi" valdes priekšsēdētāja amatu, piedāvājot līdz 3300 eiro atalgojumu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

No pretendentiem tie sagaidīta atbilstība Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumam un likumam "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" prasībām, kā arī nevainojama reputācija. Nepieciešama arī akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālo zinātņu nozarē vai inženierzinātņu jomā, kā arī vismaz divu gadu nepārtraukta darba pieredze vadošā amatā, vēlams valsts, pašvaldību vai privātas kapitālsabiedrības vai iestādes vadībā.

Pretendentiem tiek izvirzītas prasības pārvaldīt valsts valodu normatīvajos aktos valsts valodas lietošanas jomā noteiktajā apjomā, kā arī vismaz vienu Eiropas Savienības, vēlams angļu, valodu tādā apjomā, kas ļauj lasīt un saprast drukātu tekstu, sagatavot rakstisku tekstu, uzturēt dialogu, orientēties profesionālajā terminoloģijā.

Kandidātiem uz amatu jābūt izpratnei un zināšanām par tādu jautājumu risināšanu, kas attiecas uz kapitālsabiedrības attīstību, darbības stratēģijas plānošanu un īstenošanu, administratīvo un finanšu vadību, publiskas personas kapitālsabiedrību pārvaldību un darbību, atkritumu apsaimniekošanu. Jāpiemīt arī izpratnei par ceļu, ielu būvdarbu organizēšanu, pilsētas teritoriju labiekārtošanu un apsaimniekošanu, kā arī citām spējām un kompetencēm.

Kopā ar pieteikuma dokumentiem pretendentiem pašvaldībā līdz 16.aprīlim jāiesniedz savs redzējums par "Jēkabpils pakalpojumu" attīstību, ņemot vērā uzņēmumam izvirzītos vispārējos stratēģiskos mērķus un uzņēmuma vidējā termiņa stratēģiju.

Amatam paredzamā mēnešalga ir no 2900 līdz 3300 eiro.

Jau ziņots, ka "Jēkabpils pakalpojumi" nesen nonākuši Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) redzeslokā, un uzņēmuma valdes priekšsēdētājam Guntaram Leitānam, tāpat kā nu jau bijušajai pilsētas mēram Aivaram Krapam (LA) kā drošības līdzeklis noteikts aizliegums ieņemt amatu.

Par uzņēmuma pagaidu vadītāju kļuvusi Anita Moskovska. Viņa veiks pienākumus līdz jauna valdes locekļa ievēlēšanai, ne ilgāk kā gadu.

KNAB izmeklētajā kriminālprocesā par Jēkabpils pašvaldības iepirkumiem kopumā iesaistītas sešas personas.

KNAB 21.janvārī veica tiesas sankcionētas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības Jēkabpils pilsētas pašvaldībā un tās kapitālsabiedrībā, tostarp 24 kratīšanas un sešas izņemšanas.

Kriminālprocesā KNAB aizturēja četras personas, kuras patlaban ir atbrīvotas, piemērojot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus - noteiktas nodarbošanās aizliegumu, aizliegumu izbraukt no valsts un aizliegumu tuvoties noteiktām personām. LETA jau rakstīja, ka starp aizturētajiem bija Kraps, deputāts Nikolajs Anuškevičs (Latgales partija) un Leitāns.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Anuškevičs līdz 2014.gadam bijis Jēkabpils uzņēmuma SIA "Energoterms" 50% kapitāldaļu īpašnieks, savukārt pēc tam līdz 2017.gadam starp uzņēmuma īpašniekiem bijusi Vera Anuškeviča.

Informācija "Jēkabpils pakalpojumu" mājaslapā liecina, ka "Energoterms" uzvarējis vairākos uzņēmuma rīkotos iepirkumos, piemēram, pērn jūnijā par minerālmateriālu maisījumu iegādi ar līgumcenu 42 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet martā par tehnikas nomu darbam būvobjektos ar līgumcenu 165 000 eiro bez PVN un ceļu būvmateriālu (šķembas) piegādi par līgumcenu 42 000 eiro bez PVN.

KNAB informēja, ka atbrīvotajām personām piemērots aizdomās turētā statuss.

Vēl divām personām noteikts statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess.

KNAB kriminālprocesu sāka pērn 21.septembrī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un krāpšanu.

Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka Jēkabpils domes un tās kapitālsabiedrības valsts amatpersonas, iespējams, ļaunprātīgi izmantojušas dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā saistībā ar attiecīgās kapitālsabiedrības veiktajiem iepirkumiem, kā arī izkrāpušas pašvaldības finanšu līdzekļus.

Pēc KNAB veiktajām darbībām pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis solīja, ka "Jēkabpils pakalpojumu" veiktos iepirkumus izvērtēs arī ieceltā pagaidu valdes locekle Moskovska.